Czytasz wypowiedzi wyszukane dla słów: prezentacja multimedialna o zespole
Temat: FESTIWAL KULTURY ORIENTU i konferencja CTA
Szanowni Państwo,
Zapraszamy na dwa wydarzenia.
1. Konferencja naukowa we Wrocławiu - "Kraje Azji i Pacyfiku w XXI wieku. Wyzwania na przyszłość" - problematyka bezpieczeństwa z punktu widzenia nauk o stosunkach międzynarodowych i politologii.
Wszystkie informacje: http://konferencja.closertoasia.org/
2. Wieliczka - festiwal kultury orientu, wstępny program:
Sobota (24.05.08 r.) – Zamek Żupny w Wieliczce
Godz.14.30 - Festiwal rozpocznie parada chińskiego smoka i lwów – przemarsz ulicami Wieliczki na Zamek Żupny. Spotkanie przed biurem szkoły Lung (www.lung.pl) - Zapraszamy!
Około godz. 15.15 – 18.15
Po oficjalnym otwarciu imprezy rozpocznie się pierwsza, warsztatowa część programu.
Odbędą się warsztaty:
- chińskiej kaligrafii;
- języka chińskiego;
- japońskiego tańca z wachlarzami;
- wschodnich gier planszowych;
które poprowadzą członkowie Stowarzyszenia „CTA - Closer To Asia" oraz Centrum Języka i Kultury Chińskiej „Instytut Konfucjusza w Krakowie"
+wykłady Koła Azjatyckiego UE (16:30-17:30)
Przed i po slajdy, IK, CTA
- podstawowych technik samoobrony w oparciu o system Kung Fu Choy Lee Fut;
- tańca lwa;
- chińskich ćwiczeń zdrowotnych, oddechowo – relaksacyjnych Tai Chi Chuan
oraz Luohan Qigong; poprowadzi Szkoła Sztuk Walki Kung Fu „Lung" oraz Młodzieżowy Klub Sportowy Kung Fu;
- origami,
- japońskiej kaligrafii i języka japońskiego;
- japońskiej ceremonii parzenia herbaty;
prowadzenie - Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha"
- Taekwondo - Krakowskie Centrum Taekwondo
- Muay Thai - Polskie Zrzeszenie Muay Thai
Warsztatom towarzyszyć będzie możliwość spróbowania potraw:
- kuchni chińskiej – chiński grill – Chińska Restauracja i herbaciarnia „Lotos" - odpłatnie
Wyświetlone zostaną również filmy i prezentacje multimedialne:
- „Sztuka Ubierania Japońskiego Kimona" - Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha",
- „Wierzenia i Święta Japońskie" - Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha",
- Tai Chi Chuan – Sztuka Walki „Najwyższych Szczytów"- Szkoła Sztuk Walki Kung Fu „Lung"
Godz. - 18.30 Dodatkową atrakcją wieczoru będzie czytanie dzieciom wschodnich bajek. -
Godz. – 19.30 Drugą, wieczorną część festiwalu zdominują różnego rodzaju
pokazy i prezentacje artystyczne.
- koncertu muzyki indonezyjskiej - Warszawskiej Grupy Gamelanowej,
- występ zespołu grającego na koreańskich bębnach „samulnori" – Kuensoriro, Zespłu Studentów Instytutu Muzykologii UW;
- chiński śpiew operowy i popowy – Stowarzyszenie CTA Closer To Asia i IK
- taniec butoh - Manggha
- taniec smoka i lwów - Szkoła Sztuk Walki Kung Fu Lung oraz Młodzieżowy Klub Sportowy Kung Fu;
- pokaz chińskiej sztuki walki Kung Fu Choy Lee Fut - Lung oraz Młodzieżowy Klub Sportowy Kung Fu
Podczas obu części pierwszego dnia festiwalu dostępne będą również wystawy:
- drzewek „bonsai"
- zdjęć - „Życie codzienne Chin
--
Pozdrawiam,
Dorota Barańska
Stowarzyszenie CTA - Closer To Asia
http://www.closertoasia.org
Temat: ROBIMY WŁASNY PATROL WIEC MUSIMY SIE PODZIELIĆ OBOWIĄZKAMI :
V Jubileuszowy Harcerski Turystyczny Rajd Łosia
5 lat minęło……. to tak szybko. W tym roku w terminie 22-24.06.2007r. odbędzie się już V Jubileuszowy Harcerski Turystyczny „Rajd Łosia”. Tym razem pod tytułem: „Siedem grzechów głównych”- a oto dlaczego znów musimy Was zwołać na ratunek...
" Był śliczny słoneczny dzień. Łosiątko po wielu przeżyciach związanych z jego osobą postanowiło wreszcie oddać się słodkiemu lenistwu. Ileż można znosić zamieszanie , którego jest się głównym podmiotem. Przecież to byłoby w stanie zmęczyć największego twardziela:) Pszczółki krzątały się wokół ula , motyle odstawiały swoją rewię , a dookoła unosił się słodki zapach lata. Nic nie wróżyło "tego" co miało się wkrótce wydarzyć , a już na pewno nic nie wzbudzało w Łosiątku podejrzeń (swoją drogą gdyby wtedy było bardziej przewidujące, ale nieeeeee:P) . Jak wszyscy doskonale wiemy nic nie robienie jest czynnością nader wyczerpującą i dlatego też nasze Łosiątko udało się na spoczynek. Noc minęła w miarę spokojnie , ale ranek przyniósł okropny niepokój. Z tej całej frustracji Łosiątko zaczęło jeść. Jadło, jadło, jadło aż tu nagle skończyło mu się jedzonko...!!!!”. I co? Pewnie wiele Wam to nie mówi….. I DOBRZE-BO RAJD ŁOSIA TO JAK ZAWSZE WIELKA TAJEMNICA. Zresztą przyjedziecie, zobaczycie.
Jak co roku mamy dwa zadania przedrajdowe.
1… Jednym z nim jest wykonanie przez każdą drużynę prezentacji multimedialnej Waszej drużyny- może to być film, wywiad, telefydk, prezentacja fotograficzna przedstawiająca kwintesencję Waszych działań, Waszej drużyny- w tym zadaniu ogranicza Was jedynie kreatywność.
2… Łosiątko popadło w chandrę i jedyna szansa na wyciągnięcie go z niej to uzupełnienie jego zapasów. Pomóżcie nam i przywieźcie mu coś specjalnego do jedzenia, co rozpali tymczasowo uśpione hormony szczęścia:)- i to jest drugie zadanie.
Trasa harcerska i starszoharcerska zaczyna się w piątek w Bełchowie skąd będzie trzeba dojść na Chyleniec, a jest to specyficzne miejsce, ponieważ tam właśnie był pierwszy nocleg na pierwszym rajdzie. Drugi nocleg już razem z zuchami odbędzie się w Ośrodku Ekologicznym na Budach Grabskich. Ostatniego dnia, czyli w niedzielę przejdziemy już wszyscy razem na Ośrodek „Łoś” gdzie odbędzie się apel podsumowujący rajd i rok harcerski 2006/2007, jednocześnie rozpoczniemy harcerskie lato oraz coś wyjątkowego w tym roku, co nie zdarza się często i czego niewolno ominąć Zlot Pokoleń Harcerskich Hufca Skierniewice, na który już zapraszamy wszystkich działaczy, sympatyków, harcerzy, instruktorów, zuchy, seniorów działających w hufcu w ostatnich kilkudziesięciu latach(niebawem więcej informacji)
Wracając do rajdu-
Zuchy ruszają na trasę dopiero drugiego dnia ze Skierniewic spod „kamienia” i dochodzą na miejsce noclegu, czyli na Ośrodek Ekologiczny. A w niedzielę idą razem z całym hufcem na Ośrodek „Łoś”.
Nad całym rajdem czuwa komendant – phm. Grzegorz Filutowski.
Częścią programową zajmuje się zespół programowy na czele z Tiną Pietrzak. Sprawami organizacyjnymi zajmuje się dh. Mariusz Kleszcz wraz ze swoim zespołem, a częścią informacyjno-promocyjną kieruje dh. Zuzanna Matysiak razem z grupą promocji i informacji-to tylko część naszego sztabu organizacyjnego- jeśli chcesz do niego dołączyć i mieć swój udział w tym ważnym przedsięwzięciu-skontaktuj się z nami.
W tym roku każdy uczestnik jest zobowiązany zapłacić 10 zł wpisowego (opiekun patrolu nieodpłatnie). Na rajd zapraszamy drużyny harcerskie i gromady zuchowe. Zapisy przyjmujemy do dnia 31.05.2007r. I DLATEGO MUSIMY TO ZAŁATWIĆ AJK NAJSZYBCIEJ
Każdy partol harcerski powinien posiadać własne namioty. nI Z TYM CHYBA BEZDIE NAJGORSZY KŁOPOT BO TRZBA BEDZIE SIE JAKOŚ Z TYM UMÓWIC (MOZE PODZIELIMY SIE JAKOŚ ZASTEPAMI ???!!!!!???!!!!!???!!!??)Zuchy przekimamy w lesie pod krzakami….ok, taki mały żarcik, na serio znajdziemy dla nich miejsce pod jakimś dachem.
BLA BLA BLA
Patronaty medialne nad rajdem objęły: Radio RSC, „Głos Skierniewic i okolic” oraz „ITS”.
PATRONAT HONOROWY
PATRONAT HONOROWY NAD RAJDEM OBJĄŁ PREZYDENTA MIASTA SKIERNIEWICE Pan Leszek Trębski
oraz
nad trasą harcerską
STAROSTA POWIATU SKIERNIEWICE Pan Józef Dzierzbiński
nad trasą zuchową
WÓJT GMINY SKIERNIEWICE Pan Dominik Moskwa
Wszelkie pytania proszę kierować do biura hufca do dh. Marty Góraczyskiej, na maila rajd_losia@wp.pl .
Zapraszamy również na stronę internetową rajdu www.rajdlosia.prv.pl.
JUŻ W PONIEDZIAŁEK POSTARAM SIE WAM PRZESLAC WAM KARTY UCZESTNIKÓW :)
I NA KONIEC JESZCZE JEDNO PYTANIE_ CZY KTOS OPRÓCZ STRUSI CHCIAŁBY WZIAZC KOGOS ZE SOBA??
Temat: Sulechowska nowa sala koncertowo-kinowa
Euroweekend 2007
piątek, 30 listopada: 17.00 - otwarcie, 18.00 - prezentacja multimedialna pt. "Zbór kalwiński w Sulechowie”, 18.15 - koncert chóru Gross Gaglow z Cottbus, 18.45 - jubileuszowy koncert chóru Cantabile
sobota, 1 grudnia: 10.00 - sympozjum popularno-naukowe pt. "Zbór kalwiński w Sulechowie - miejsce prezentacji dorobku kulturowego pogranicza euroregionu Sprewa-Nysa-Bóbr, jako przykład realizacji wspólnego dziedzictwa kulturowego Polski i Niemiec”, 16.30 i 19.30 - koncert Filharmonii Zielonogórskiej
niedziela, 2 grudnia: 11.00 - film dla dzieci (bilety 5 zł), 14.00 - premiera filmu dokumentalnego "Kamienna Góra-Landeschut. Miasto trzech kultur”, 18.00 - koncert zespołu Odkrywcy Nieodkrytych Lądów, formacji tanecznej Jump, Grupy Operacyjnej (bilety 10 zł).
Cały czas trwają prace montażowe przy nagłośnieniu, oświetleniu, jednocześnie pracownicy szkolą się, żeby umieć potem obsługiwać ten drogi sprzęt - wyjaśnia Tomasz Furtak, dyrektor domu kultury. Zbór bowiem jest obiektem przeznaczonym dla sulechowskiej kultury. Tutaj będą się odbywać koncerty, projekcje filmowe, ale także wystawy, spotkania.
- Nad sceną jest zamontowany ekran kinowy - opowiada T. Furtak. Za tym zdaniem wyraźnie błyszczy nadzieja, że sulechowianie po upadku "Orła” będą znowu mieli kino i to na znakomitym poziomie.
- Sprzęt, który trafia do zboru jest naprawdę "z górnej półki” - deklaruje dyrektor. A więc jest ekran, na scenie zawieszono kurtynę, ustawiono fortepian. - No, może to nie jest fortepian koncertowy, ale chyba na dziś najlepszy w mieście - przekazuje Bernard Grupa, znany miejscowy muzyk i dyrygent.
Tę część gmachu, gdzie będzie szatnia i kawiarnia mieszkańcy miasta testowali już 11 listopada. Widać pęknięte szklane drzwi szatni. - Takie sprawdziany, zresztą celowe, są ważne, żeby dobrze wypaść w dniu otwarcia - sądzi T. Furtak, który wraz z całą ekipą domu kultury równocześnie pracuje nad scenariuszem trzydniowej międzynarodowej uroczystości oddania zboru.
- Udało się nam pozyskać aż 60 tys. zł na samo tylko otwarcie zboru - podkreśla szef miejscowej kultury. Ale też ciekawych wydarzeń przez te trzy dni będzie rzeczywiście sporo i wszystkie na poziomie. Nie dziw, że dziś już nie ma biletów na koncert Filharmonii Zielonogórskiej. W programie otwarcia stoi krótko: "Bilety wyprzedane!!!”.
Można za to będzie wziąć udział w otwartym sympozjum naukowym dotyczącym historii i roli dawnego kościoła zamkowego. - Myślę, że wówczas wyjdzie sprawa nazewnictwa tej placówki w przyszłości - wskazuje T. Furtak. Być może naukowcy i mieszkańcy dojdą do jakiegoś wspólnego wniosku, jak nazywać to miejsce. Religijna nazwa zbór - jakoś nie pasuje...
(kurz)
http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20071119/POWIAT23/71118054/-1/powiat
Temat: Ujazd - Zamek Krzyżtopór
OPATÓW
29 lutego 2008 - 11:01
Krzyżtopór stanie się perełką regionu?
Wreszcie coś drgnęło w sprawie zamku Krzyżtopór w Ujeździe. Jest szansa, by zabytek stał się perełką naszego regionu.
W tym tygodniu po raz pierwszy zaprezentowana została multimedialna prezentacja koncepcji zagospodarowania ruin zamku Krzyżtopór w Ujeździe. - To wstępny projekt, nad którym będziemy jeszcze wiele dyskutować - podkreśla Marek Staniek, wójt gminy Iwaniska.
KRZYŻTOPÓR WIZYTÓWKĄ ŚWIĘTOKRZYSKIEGO
Po wielu latach bezczynności, "Polski Wersal”, jak niektórzy nazywają Krzyżtopór, wreszcie stał się obiektem zainteresowania, które może przynieść ruinom wiele korzyści.
- Gmina wreszcie nie jest sama, nasze starania wspomagają władze wojewódzkie, posłowie, ministerstwo kultury i dziedzictwa narodowego, prywatni przedsiębiorcy - wylicza wójt Staniek. - Wspólnie stworzymy wspaniałą wizytówkę naszego województwa.
Przypomnijmy, już teraz wiadomo, że gmina otrzyma potężne wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego. Dzięki tym pieniądzom będzie można wykonać nie tylko najpilniejsze prace w ruinach zamku, ale także dostosować otoczenie zabytku do potrzeb turystów.
- Jeśli teraz zamek przyciąga kilkadziesiąt tysięcy turystów rocznie, to przy dobrej infrastrukturze i odpowiedniej promocji możemy tę liczbę znacznie zwiększyć - mówi wójt Staniek.
AMBITNE PLANY
W przygotowanym przez gminę programie aktywizacji turystycznej zamku Krzyżtopór wśród najważniejszych inwestycji znalazły się: Iluminacja obiektu, adaptacja niektórych pomieszczeń ruin na cele wystawiennicze i konferencyjne, rekonstrukcja i zagospodarowanie dziedzińca wewnętrznego z przeznaczeniem na działalność kulturalną.
Władze gminy zamierzają odrestaurować ogrody włoskie z rekonstrukcją obiektów ogrodowych, odbudować stawów. Planowana jest także budowa parkingu z kostki granitowej i bruku, urządzenie ścieżki historyczno - rekreacyjnej. Projektanci planują również udostępnienie podziemi na cele wycieczkowe.
- Mam nadzieję, że powiedzie się nasz dość śmiały projekt rekonstrukcji części zespołu bramnego - mówi wójt Staniek.
Jednym z najważniejszych punktów projektu jest oczywiście zabezpieczenie ruin, ścian i stropów przed dalszą degradację, zabezpieczenie korony murów, wzmocnienie tynków i fragmentów sklepień oraz częściowa rekonstrukcja mostu wjazdowego do zamku.
Dotychczas teren wokół zamku został uzbrojony w sieć elektryczną, wodociągową, kanalizacyjną. Wybudowana została również droga okalająca zamek.
Agnieszka Kukiełka-Staszewska
http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080229/POWIAT0106/667649811
Temat: muzea i skansen za free 25.04.07
W środę będzie można za darmo zwiedzać kilkanaście muzeów w regionie.
W ten sposób muzealnicy chcą uczcić, przypadający jutro Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków. Swoje podwoje za darmo otworzy m.in. Muzeum Lubelskie, Państwowe Muzeum na Majdanku i lubelski skansen. Można też wybrać się do muzeów w Kazimierzu Dolnym, Białej Podlaskiej czy Chełmie. Pełna lista jednostek, które będzie można zwiedzać za darmo, jest dostępna na stronie www.lublin.gazeta.pl.
Tym razem ogólnopolskie obchody dnia ochrony zabytków odbędą się w Lublinie. Ich kulminacyjnym punktem będzie wręczenie 18 kwietnia tytułu Pomnika Historii dla Lublina i pałacu w Kozłówce. Prezydent RP przyznaje go najcenniejszych zabytkom. Uroczystość poprzedza dzisiejsza konferencja naukowa "Parki kulturowe - ochrona tożsamości krajobrazu" w Trybunale Koronnym.
Które muzea zwiedzisz w środę za darmo?
Muzeum - Miejsce Pamięci w Bełżcu
Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej
Oddział Martyrologiczno - Historyczny Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej
Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju
Muzeum Historyczne Światowego Związku Żołnierzy AK Okręg Zamość im. ppłk. Stanisława Prusa ps.Adam w Bondyrzu
Muzeum Chełmskie w Chełmie
Muzeum z okazji MDOZ organizuje ?Spotkanie z zabytkami? - lekcję muzealną z prezentacją multimedialną pokazującą najcenniejsze zabytki regionalne ze zbiorów Muzeum Chełmskiego.
Muzeum Dawnych Słowian - szlak tematyczny ?Grodziska nad Chodelką?, obejmujący relikty słowiańskich założeń obronnych w Chodliku, Żmijowiskach, Kłodnicy i Podgórzu
Zagroda Guciów w Guciowie - XIX-wieczna zagroda wiejska
Skansen Kultury Materialnej Chełmszczyzny i Podlasia w Holi
Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie
Muzeum Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej - monaster św. Onufrego w Jabłęcznej
Muzeum Nadwiślańskie - Zamek w Janowcu
Muzeum Regionalne w Janowie Lubelskim
Muzeum Nadwiślańskie - Kamienica Celejowska w Kazimierzu Dolnym
Muzeum Sztuki Złotniczej w Kazimierzu Dolnym
Muzeum Przyrodnicze - XVI wieczny spichlerz zbożowy w Kazimierzu Dolnym
Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów w Kazimierzu Dolnym
Muzeum Regionalne w Krasnymstawie - kolegium pojezuickie
Muzeum Regionalne w Kraśniku
Muzeum 24. Pułku Ułanów w Kraśniku
Muzeum Regionalne w Lubartowie - XIX-wieczny dworek
Muzeum przy Sanktuarium św. Anny w Lubartowie
Muzeum Archidiecezjalne Sztuki Religijnej - Wieża Trynitarska w Lublinie
Muzeum 200-lecia Diecezji Lubelskiej - Pałac Konsystorski w Lublinie
Archikatedra Lubelska w Lublinie
Muzeum Lubelskie w Lublinie
- Zamek Lubelski
- Muzeum Historii Miasta Lublina - Brama Krakowska
- Oddział Martyrologii pod Zegarem w Lublinie
- Oddział Literacki im. Józefa Czechowicza w Lublinie
- Dworek Wincentego Pola w Lublinie
Muzeum Zakładu Historii Farmacji w Lublinie
Państwowe Muzeum na Majdanku
Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie
Muzeum Regionalne w Łęcznej - XVII-wieczna synagoga
Muzeum Regionalne w Łukowie - XVIII-wieczny Konwikt Szaniawskich
Muzeum Stefana Żeromskiego w Nałęczowie
Muzeum Bolesława Prusa w Nałęczowie - Pałac Małachowskich
Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej
Muzeum Oświatowe w Puławach
Pałac Czartoryskich w Puławach (muzeum w Domu Gotyckim, Świątynia Sybilli, Pałac Marynki, Domek Chiński, grota z XVIII wieku)
Muzeum Regionalne - d. Szpital św. Karola Boromeusza w Puławach
Skansen Pszczelarski przy Państwowym Technikum Pszczelarskim w Pszczelej Woli
Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie - zespół dworsko-parkowy
Muzeum Byłego Hitlerowskiego Obozu Zagłady w Sobiborze
Muzeum Regionalne im. dr. Janusza Petera w Tomaszowie Lubelskim
Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego - XVIII wieczne Synagogi oraz Dom Pokahalny (Bet ha-midrasz ) we Włodawa
Muzeum Kowalstwa w Wojciechowie Ośrodek Dydaktyczno-Muzealny Poleskiego Parku Narodowego w Załuczach Starych
Ośrodek Edukacyjno-Muzealny Roztoczańskiego Parku Narodowego w Zwierzyńcu
Zwierzyniecka Izba Muzealna w Zwierzyńcu
cytat z
http://www.koziolek.pl/index2.php?op=news&id=58103&rid=1&did=2&dr=1&page=0
Temat: Strategia promocji województwa
wiadomość z dnia 2006-03-06
Świętokrzyskie na podbój Berlina
Nasz region gościem honorowym największych targów turystycznych na świecie
Udział w berlińskich targach ITB oraz zorganizowanie "I Giełdy Turystycznej - Odlotowe Wakacje", to najnowsze pomysły Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego związane z promocją naszego regionu zarówno w kraju, jak i zagranicą.
Na berlińskich targach ITB, które odbędą się w dniach od 8 do 12 marca, województwo świętokrzyskie zaprezentuje się wraz z województwem łódzkim. A wszystko za sprawą zdobycia statusu regionu partnerskiego.
- Dla naszego regionu to ogromna szansa na skuteczną promocję, ale też poważne wyzwanie, także organizacyjne, biorąc pod uwagę fakt, że znacznie uboższe Świętokrzyskie, pokaże się u boku zasobniejszego, również pod względem liczby podmiotów gospodarczych żyjących z turystyki, regionu łódzkiego. Przyznanie nam statusu regionu partnerskiego było dla nas ogromnym zaskoczeniem, głównie z uwagi na to, że mieliśmy dwóch poważnych konkurentów - województwa pomorskie i zachodniopomorskie - mówi Małgorzata Wilk-Grzywna, dyrektor biura Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego.
Do dyspozycji obu polskich województw organizatorzy targów pozostawili scenę, na jakiej będą występować artyści z obu regionów. Województwo świętokrzyskie wykorzysta tę możliwość, prezentując niezwykle barwną i rytmiczną choreografię młodzieżowego zespołu "Trzpioty" oraz Kieleckiego Teatru Tańca, który na ITB zaprezentuje się w tańcu do utworów Czesława Niemena.
Świętokrzyskie będzie także zachęcać Niemców do odwiedzin poprzez swoją regionalną kuchnię. Nie zabraknie sztandarowych świętokrzyskich produktów: między innymi majonezu kieleckiego z WSP Społem Kielce, wędlin czy też piwa browarów Belgia. Swoje "pięć minut" na scenie będą miały także uzdrowiska w Busku Zdroju i Solcu Zdroju, oferujące leczniczą wodę, a także wypoczynek w tutejszych sanatoriach.
- Dużą wagę przykładamy do konferencji prasowej, zorganizowanej dla niemieckich dziennikarzy. Na pokazanie specyfiki naszego regionu mamy dziesięć minut. Aby w tym czasie nie zanudzić dziennikarzy, przygotowaliśmy profesjonalną prezentację multimedialną "Świętokrzyskie z lotu ptaka". Bardzo nam zależy, by wypaść jak najlepiej, gdyż to właśnie niemieckich turystów z roku na rok odwiedza nas coraz więcej - mówi Jacek Kowalczyk, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.
Kolejny pomysł na promocję naszego regionu, tym razem wśród rodzimych turystów, to "I Giełda Turystyczna - Odlotowe Wakacje", która odbędzie się w dniach 11-12 marca 2006 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Podczas giełdy zaprezentują swą ofertę regionalne biura podróży i gospodarstwa agroturystyczne, jakie na tę okazję szykują mnóstwo promocji.
/mati/
http://www.echo-dnia.com.pl/?news=27790&mutacja=1&dzial=3
Temat: Wieści z miasta
Takiego wydarzenia w Rzeszowie jeszcze nie było. W połowie listopada będą tu gościć przedstawiciele ambasad wszystkich krajów zrzeszonych w UE. - To będzie promocja miasta, regionu i Doliny Lotniczej. Sygnał, że Polska to nie tylko Warszawa i okolice, ale też takie regiony jak Podkarpacie - mówi szef Doliny.
Pomysłodawcą zorganizowania tej misji jest Ambasada Francji w Polsce. - Wasze województwo rzeczywiście jest postrzegane jako region leżący gdzieś z boku. Kojarzą się z nim piękne krajobrazy i sąsiedztwo Ukrainy. My natomiast patrzymy i pilnujemy tego, co się dzieje w polskiej gospodarce. I już dawno zauważyliśmy waszą Dolinę Lotniczą. Chcemy ją pokazać Europie - mówi Jeromy Baconin, radca finansowy ambasady francuskiej.
Francja do końca tego roku sprawuje prezydencję w Unii Europejskiej. - Był u mnie około dwóch miesięcy temu konsul generalny Francji z Krakowa. Już wtedy zapowiedział, że ambasada myśli o zorganizowaniu takiego spotkania. To będzie naprawdę duża sprawa. Promocja Rzeszowa i całej Doliny Lotniczej. Dzięki temu możemy mieć nowych inwestorów - mówi prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc.
Spotkanie zostało zaplanowane na 12 i 13 listopada. W tych dniach w Rzeszowie pojawią się przedstawiciele wszystkich ambasad krajów unijnych. To będą głównie attaché i radcy handlowi. Pierwszy dzień zapowiada się bardziej uroczyście, drugi będzie roboczy. 12 listopada będzie spotkanie w rzeszowskim ratuszu, urząd miasta chciałby oprowadzić delegację po podziemiach, potem konferencja prasowa i uroczysta kolacja w Zamku w Łańcucie. Drugiego dnia dyplomaci odwiedzą firmy zrzeszone w stowarzyszeniu Dolina Lotnicza: rzeszowską WSK i Hispano-Suiza w Sędziszowie, a także Politechnikę Rzeszowską i Zespół Szkół Elektromechanicznych.
- Ważne, że to nie będzie wizyta kurtuazyjna, tylko przyjadą ludzie świetnie znający się na gospodarce. To będzie promocja miasta, regionu i Doliny Lotniczej. Sygnał, że Polska to nie tylko Warszawa i okolice, ale też takie regiony jak Podkarpacie - mówi Andrzej Rybka, szef stowarzyszenia Dolina Lotnicza. - Przedstawiciele ambasad przekażą informacje o Podkarpaciu, o Dolinie, o Rzeszowie w swoich krajach. Informacje, że Podkarpacie to nowoczesny region, a Rzeszów to stolica Doliny Lotniczej. W ten sposób wyślemy sygnał o marce Rzeszowa poza granice kraju - podkreśla Rybka. Firmy Doliny według niego też mogą zyskać na takiej imprezie, bo będą podczas niej akcentowane jej możliwości kooperacyjne i inwestycyjne.
- Chcemy przy tej okazji wypromować Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny - zaznacza Waldemar Pijar, prezes Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Agencja zarządza parkiem, czyli rozległymi terenami, już w części uzbrojonymi, przy lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce. To tereny, gdzie zainwestował Borg Warner i MTU. - Przygotowujemy prezentację multimedialną. Powiemy, że mamy jeszcze w parku 10-procentową rezerwę terenów dla dużego inwestora. Może dzięki tej misji uda się go pozyskać? - dodaje Pijar.
- Podczas listopadowej wizyty chcemy pokazać przedstawicielom ambasad, że w Dolinie Lotniczej przedsiębiorstwa ze sobą znakomicie współpracują. Szczególnie chcemy zwrócić uwagę na to, że są tu już firmy z kapitałem zagranicznym - mówi Andrzej Czarnecki, rzecznik WSK Rzeszów.
- W przyszłym roku planujemy zorganizować przyjazd do Rzeszowa francuskich przedsiębiorstw z branży lotniczej. To będzie typowe spotkanie biznesowe, które może przynieść Dolinie Lotniczej nowych inwestorów - zapowiada Baconin.
Źródło: Gazeta Wyborcza Rzeszów
http://miasta.gazeta.pl/r...ospodarczy.html
Temat: DROGA DO MEKKI- 23 LIPIEC ??
dzis 22 w Lubiazu /po drodze z zg do wrocka/jest slot art festiwal.
info z www...
Slot art. Festiwal juz po raz 12 ( od 21-25 lipca) startuje w Lubiazu pod Wroclawiem.
Program zapowiada sie imponujaco, bo na 5 scenach uslyszycie i zobaczycie ponad 40 zespolow nie tylko z Polski, ale takze z Niemiec czy Wielkiej Brytanii. Oprocz sceny glownej znajdujacej sie na dziedzincu klasztoru w Lubiazu, na ktorej zagraja m.in. Fruhstuck (pol), Bakshish(pol), Jumbo Jet (de), Anton & The Watergirls (de), Fire Fly (uk), na scenie konkursowej zaprezentuja sie mlode kapele. Nagroda dla zwyciescy kazdego dnia jest udzial w koncercie wieczornym.
Dla fanow porzadnego clubbingu Slot to istna „ziemia obiecana”. Co noc bedziecie mogli plasac w rytm house & jazzy hop, d’n’b, regae fusion a wytchnienie i spokoj ducha zapewni wam chill out room wypelniony kojacymi dzwiekami. Za dekami pojawia sie m.inn. dj jassovah, wroclawski propagator i nieustepliwy wyznawca new jazzu, dj matt king (UK) i gosc specjalny dj kenny mitchell (USA) Jego mixow: funky tech house, drum'n'bass, Bugged Out Beatz sluchalo tysiace ludzi w calej Europie, Azji i Ameryce Polnocnej. Bral udzial m.in. w The US open dj rap ninja tune posse, radioactivo, emerge, industrial revolution, berlin love parade, greenbelt w/ GOLDIE, , edinburgh festival , contra corriente. Poza USA mial okazje grac trasy w Japonii, Anglii i Niemczech.
Wizualnie nad wszystkimi imprezami zapanuja vj blendym i vj mico z 247 crew. Poza oprawa duzych klubowych imprez tworza multimedialne prezentacje dla takich firm jak Vichy czy Loreal. Na Slocie poprowadza takze warsztaty, ktore stanowia nieodlaczny element festiwalu. W tym roku do wyboru macie ponad 70 kategorii(!!!), z ktorych szczegolnie polecamy film Marcin Fischer - rezyser (zdobywca Yacha za montaz na tegorocznym Yach Film Festiwal), Rafal Wieczorek operator (wspoltworca teledyskow: Reni Jusis, Kasi Klich, czy Oceanu i Fruhstucka) i Adam Bajerski operator (wspoltworca obsypanego nagrodami filmu „Zmruz oczy”) razem przeprowadza Was przez wszystkie etapy powstawania profesjonalnej produkcji filmowej, od scenariusza az po montaz. Oni takze sa odpowiedzialni za realizacje Slot TV-telewizji festiwalowej. Warsztaty dziennikarskie poprowadzi Maciek Tysnicki – dziennikarz „Przekroju” i „Gazety Wyborczej”, wokalem zespolowym zajmie sie Piotr Nazaruk dyrygent znanego choru gospel TGD, a takze wiekszosci finalowych koncertow „Szansy na sukces”.
A to wszystko bez dragow i alkoholu, w wielkiej festiwalowej wiosce, w ktorej miejsca na polach namiotowych przygotowane zostaly dla ponad 5000 spragnionych swietnych brzmien, mocnych bitow entuzjastow alternatywnej sztuki.
Bardzo wazne(czyli wszystko to co powinienes wiedziec zanim przyjedziesz na Slot)
Ceny biletow: karnet na piec dni: 90pln (obejmuje udzial we wszystkich warsztatach, koncertach i miejsce na polu namiotowym)
Kazdy dzien:25 pln (jesli nie bedziesz uczestniczyl w calym festiwalu)
Przedplaty indywidualne: karnet 80pln od 01.06 do 05.07.04
Przedplaty grupowe (min 20 osob w grupie) 70pln od 01.06 do 05.07.04
www.slot.org.pl
Temat: Newsy 2008
[WROCŁAW]
5. PRZYSTĄPIENIA DO SPORZĄDZENIA MIEJSCOWEGO PLANU ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO W REJONIE ULICY STRZEGOMSKIEJ WE WROCŁAWIU â DRUK NR 957/08
Referuje dyr. Jacek Barski â Departament Architektury i Rozwoju- Na mapie Wrocławia wskazane jest miejsce, którego dotyczy do przystąpienie. Tutaj na podkładzie geodezyjnym widzimy już konkretne granice. Powód przystąpienia jest dwojaki. Pierwsza kwestia to jest kwestia rozwiązania pewnych problemów, które pojawiają się w związku z wnioskami o obiekt budowlany w rejonie skrzyżowania ulicy Strzegomskiej i ulicy Estońskiej. Jest tam pewien konflikt społeczny, gdzie z analiz wynika, że optymalnym rozwiązaniem tego jest opracowanie planu miejscowego i ustalenie warunków, na których obiekt mógłby tutaj stanąć. A skoro w tym momencie dotykamy już przestrzeni, to chcemy objąć też wolny pas terenu pomiędzy ul. Strzegomską a zabudową mieszkaniową po to, żeby ustalić sposoby zagospodarowania tego terenu.
6. PRZYSTĄPIENIA DO SPORZĄDZENIA MIEJSCOWEGO PLANU ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO W REJONIE ULICY SOŁTYSOWICKIEJ I ALEI POPRZECZNEJ WE WROCŁAWIU â DRUK NR 960/08
Referuje dyr. Jacek Barski â Departament Architektury i Rozwoju - Znowu rzut okiem na miejsce w mieście, w którym się znajduje proponowany do objęcia planem obszar i znowu podkład geodezyjny. Tu mamy ul. Sołtysowicką, tu mamy ul. Poprzeczną. Po sąsiedzku przez ul. Sołtysowicką jest uchwalony jakiś czas temu plan miejscowy, który przeznacza obszary pod zabudowę mieszkaniową, mieszkaniowo â usługową. To jest jakby naturalna kontynuacja tych terenów. Przy okazji chcemy tym przystąpieniem objąć obszar, w którym obowiązują dwa plany uchwalone wiele lat temu, jeszcze pod rządami poprzedniej ustawy, która obligowała nas do opracowania planów na terenach przejętych od wycofujących się wojsk Federacji Radzieckiej.
7. PRZYSTĄPIENIA DO SPORZĄDZENIA MIEJSCOWEGO PLANU ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO CZĘŚCI ZESPOŁU URBANISTYCZNEGO DOLINY ODRY W REJONIE OBRĘBU KOWALE WE WROCŁAWIU â DRUK NR 961/08
Referuje dyr. Jacek Barski â Departament Architektury i Rozwoju - Na poprzedniej sesji, kiedy przedstawialiśmy cztery projekty przystąpienia w korytarzu Odry, informowałem, że na następnej przedstawimy jeszcze jeden dla brakującego obszaru i to jest właśnie to przystąpienie. Ono mniej więcej znajduje się na fragmencie koryta Odry przy mostach Jagiellońskich i w kierunku południowo â wschodnim, jakby na północ od terenów Morskiego Oka i tzw. górki Kilimandżaro. Powód tego przystąpienia jest taki sam jak w przypadku poprzednich planów w korytarzu Odry czyli kwestie umożliwiające Regionalnemu Zarządowi Gospodarki Wodnej prowadzenie prac związanych z programem Odra i lokalizowaniem urządzeń hydrotechnicznych. Oczywiście będziemy też pamiętać o bulwarach i trasach prowadzących wzdłuż Odry. Tu istotna sprawa, że w tym przystąpieniu uchylamy znajdujące się w pewnym sensie po sąsiedzku przystąpienie do planu w rejonie Jaracza, którego uchwalenie stało się niemożliwe z powodu przyjęcia uwag zgłoszonych przez mieszkańców.
9. UCHWALENIA MIEJSCOWEGO PLANU ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO W REJONIE ULICY DUŃSKIEJ WE WROCŁAWIUâ DRUK NR 963/08
Referuje Pan Dyrektor Jacek Barski â Jesteśmy w pobliżu obwodnicy Śródmiejskiej, miejsca gdzie niedługo zacznie się wznosić wiadukt tzw. Gądowiankę /prezentacja multimedialna/. Powierzchnia ok. 5 ha , plan jest zgodny ze Studium natomiast jego głównym powodem jest zmiana ustaleń, które tutaj obowiązywały â chodzi o umożliwienie prowadzenia Wrocławskiemu Parkowi Technologicznemu dalszego rozwoju i dalszej działalności. Głównie rozszerzamy tutaj zapisy umożliwiające wprowadzenie takich funkcji jak biura, laboratoria, czy nieuciążliwa produkcja. Korygujemy również dopuszczalną wysokość obiektu.
Temat: Patenty/Wynalazki wrocławskich naukowców
Elektryzująca pasja
Jarosław Olenicz z Zespołu Szkół nr 18 we Wrocławiu, autor między innymi lampy plazmowej oraz robota i zamka cyfrowego, został laureatem konkursu "Elektryzująca pasja", którego organizatorem była wrocławska firma Elektrotim SA
Celem konkursu, który był skierowany do uczniów wrocławskich szkół, było zachęcenie młodzieży do podejmowania nowych wyzwań, bycia aktywnym i nabywania nowych umiejętności. Natomiast zadaniem uczniów było przedstawienie swojej pasji oraz pokazanie, w jaki sposób jest ona powiązana z elektryką lub elektroniką. Do walki o zwycięstwo stanęły bardzo zróżnicowane projekty, między innymi prezentacje multimedialne, wypowiedzi filmowe, kompozycje muzyczne oraz projekt strony internetowej.
Konkurs "Elektryzująca pasja" jest elementem długoterminowego programu Elektrotim Szkołom, który w październiku 2007 roku został uruchomiony przez wrocławską spółkę. Jego głównym celem jest stworzenie młodzieży szans na zdobycie wyższych kompetencji zawodowych oraz ułatwienie jej odnalezienie się na rynku pracy po ukończeniu szkoły. W ramach programu prowadzone są działania, które umożliwiają rozwój kompetencji "miękkich" wśród młodzieży (umiejętności komunikacyjnych, organizacyjnych, pracy w grupie) oraz rozwój kompetencji "twardych", związanych z elektryką, elektroniką i dziedzinami pokrewnymi. W ramach działań przeprowadzono diagnozę potrzeb w szkołach (wywiady z przedstawicielami kadry pedagogicznej oraz badania ankietowe wśród uczniów), zorganizowano cykl spotkań z około 600 uczniami szkół średnich, do szkolnych pracowni przekazano szkołom sprzęt o łącznej wartości około 30 tysięcy złotych, na stronie http://www.elektrotim.pl uruchomiono specjalną podstronę dedykowaną uczniom szkół średnich oraz zaplanowano cykl praktyk, stażów i wycieczek dydaktycznych.
Andrzej Diakun, prezes Elektrotimu i inicjator konkursu: - W naszej firmie od dawna istniała tradycja wspierania aktywności młodzieży. W roku 2007 nadaliśmy naszym działaniom nową formę. Jest nią autorski długoterminowy program współpracy naszej firmy z technicznymi szkołami średnimi we Wrocławiu. Program wrocławski jest pierwowzorem, według którego będą tworzone podobne programy w innych miastach Polski. Na ostatnim Walnym Zgromadzeniu Polskiego Stowarzyszenia Elektroinstalacyjnego przedstawiciele największych polskich firm elektroinstalacyjnych dyskutowali nad rozpowszechnieniem w Polsce idei działań społecznych, którą my jako firma propagujemy już we Wrocławiu. Jestem przekonany, że rezultatem działań Elektrotimu SA i innych przedsiębiorstw, które podejmą się tego typu działań, będą lepsze efekty edukacyjne w dziedzinie techniki, a co za tym idzie - zwiększenie innowacyjności polskiej gospodarki. Mam nadzieję, że zwycięskie prace staną się inspiracją dla kolejnych uczniów do twórczej aktywności, zdobywania dodatkowych umiejętności i podnoszenia swoich kwalifikacji.
http://www.biznespolska.pl/gazeta/artic ... tid=164975
Temat: VII Forum Niekonwencjonalnych Wynalazków, Konstrukcji i Pomysłów. - 3, 4 listopada - Wrocław.
... czyli inaczej mówiąc - coś o wiele ciekawszego i lepszego niż
festiwal nauki i piknik naukowy razem wzięte :))
Aktualny program:
Sobota - 3 listopada
# 16.00 - otwarcie VII Forum - Janusz Zagórski, przedstawiciele
sponsorów i patronów medialnych
# 16.10 - prezentacja prof. G.J.F. van Heijsta (Uniwersytet
Technologiczny Eindhoven) na temat samoorganizacji dwuwymiarowych
przepływów. Problem ruchu wirowego. Wprowadzenie do pokazu multimedialnego.
# 16.25 - VORTEX - Premierowy w Polsce pokaz multimedialny
trójwymiarowej przestrzeni aranżowany przez delegację Uniwersytetu
Technologicznego w Eindhoven (Halina Witek, Michael de Vries, prof.
G.J.F. van Heijst - artistically adjusted laboratory experiments of
Fluid Dynamic Labolatory in the form of 3D- instalation with computer
animations). Oprawa muzyczna: Bartek Suchowiak
# 17.00 -Świat "nano" w oczach wrocławskiego spektromikroskopu
elektronowego - dr Krzysztof Grzelakowski
# 17.20 - Współczesny rozwój koncepcji Viktora Schaubergera w praktyce
ochrony środowiska w świetle prezentacji III Międzynarodowej Konferencji
Energii Naturalnych w Szwecji 2007 - dr Włodzimierz Puchalski
# 17.45 - Prezentacja dr C.F J. Flipse (Holandia) poświęcona najnowszym
badaniom nad "pamięcią zapachów"
# 18.20 - Zjawisko "Pamięci wody" w badaniach Masaru Emoto – prezentacja
Irmy Pyszniak
# 18.35 - Superkondensatory i ich zastosowanie – prezentacja Krzysztofa
Jędrzejczaka
# 19.00 - Wielka sztuka grania muzyki Chopina na liściu paproci –
prezentacja mgr inż. Jacentego Ignatowicza (muzykujący góral z Żywca)
# 19.15 - Premierowy pokaz eksperymentu „wpływ dźwięku na materię” –
Martin McKey
# 19.30 - Pokaz działania pistoletu plazmowego na wodę – Dionizy Pietroń
# 19.45 - Po raz pierwszy w Polsce - "Muzyka plazmy" - demonstracja
grających i śpiewających wyładowań – Martin McKey
# 20.00 - "Małe instrumenty" - występ 6-osobowego zespołu muzyków
grających na małych instrumentach w składzie: Maciej Bączyk, Jędrek
Kuziela, Maciek Markowski, Tomek Orszulak, Marcin Ożóg, Paweł Romanczuk
# 20.30 - Moje nowe prototypy i eksperymenty. Śladami Tesli i inne
projekty – pokaz Marcina Filipiaka
# 21.00 - Ukryta energia – Stanisław Palka
# 21.20 - "Elektromagnetyczna metoda detekcji fal grawitacyjnych" - dr
Zbigniew Osiak
# 21.45 - Dyskusja panelowa na temat "białych plam" we współczesnej
fizyce (dr Z. Osiak, M. Filipiak, dr W. Puchalski, dr Z. Malczewski, K.
Jędrzejczak, M. McKey, S. Palka. Prowadzi Janusz Zagórski).
4 listopada (niedziela)
# 10.00 - Wprowadzenie do prezentacji trójwymiarowej Nano-Nose - dr Kees
FLIPSE (Uniwersytet Technologiczny w Eindhoven
# 10.25 - "NANO – NOSE" - pokaz multimedialny trójwymiarowej przestrzeni
aranżowany przez delegację z Uniwersytetu Technologicznego w Eindhoven
(Halina Witek, Michael de Aires, dr C.F.J Flipse). Oprawa muzyczna:
Bartek Suchowiak.
# 10.40 - Pokaz nowych wiatrakó i konstrukcji aerodynamicznych Tadeusza
Dobrocińskiego
# 10.55 - Pokaz modelu oryginalnego śmigła lotniczego z powietrzem
zasysanym do środka - model Mieczysława Króla
# 11.05 - Prezentacja pojazdów zdalnie sterowanych. Pokaz lotów
najmniejszego śmigłowca (około 30 centymetrów długości) – Norbert
Krysiak (www.modele.sklep.pl)
# 11.20 - Jednorodna teoria pola – hiperprzestrzeń – dr Zbigniew Malczewski
# 11.50 - Fale Schumanna - Wojciech Drewniak
# 12.05 - Urządzenia do ochrony przed negatywnym promieniowaniem -
Włodzimierz Zylbertal
# 12.25 - Wpływ zmienności naturalnych pól magnetycznych na systemy
przyrodnicze i zdrowie człowieka – dr Zbigniew Puchalski
# 12.55 - Wpływ dźwięku na zdrowie człowieka – prezentacja Irmy Pyszniak
i Janusza Zagórskiego
# 13.15 - Wystąpienie słynnego Lucjana Łągiewki z Kowar na temat stanu
badań i wdrożeń jego wynalazków
# 14.00 - Fenomen "widzenia mózgiem" (metoda W. Bronnikowa) –
prezentacja Irmy Pyszniak
# 14.20 - Archiwum Otwartego Muzeum Techniki profesora Stanisława
Januszewskiego – prezentacja
# 14.35 - Wolna energia wokół ciebie – prezentacja Krzysztofa Jędrzejczaka
# 14.45 - Bioelektroniczne aplikatory remediów w medycynie alternatywnej
– Janusz Kowal (Poradnia życia ekologicznego)
# 15.15 - Fotoogniwa – technika energii odnawialnych – Marek Zieliński
# 15.35 - Anomalie grawitacyjne czyli tzw. "górki cudów” – pokaz
materiałów filmowych
# 16.00 – Zakończenie
Temat: II Noc Muzeów w Opolu
II Noc Muzeów w Opolu
pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Opolskiego
15 maja 2009 r.
19.00 – 24.00
Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu
ul. Minorytów 3
19.00–20.30 „Noc w historii”. Zajęcia plastyczne z niespodziankami dla dzieci i młodzieży – Beata Pizoń-Jeziorowska, Violetta Rezler-Wasielewska, Renata Kobylarz – dziedziniec przed Muzeum, sala wystaw czasowych
19.00–24.00 „Wypędzeni z Warszawy 1944. Losy dzieci” – zwiedzanie multimedialnej wystawy Muzeum Historycznego m. st. Warszawy – sala wystaw czasowych
19.00–24.00 Prezentacja filmów dokumentalnych: Łambinowice/Lamsdorf. Dzieje obozów. Muzeum. Miejsce Pamięci wg scenariusza Edmunda Nowaka; Konspiratorki w reżyserii Paula Meyera; Matki i córki w reżyserii Ignacego Szczepańskiego – sala biblioteczna
Muzeum Diecezjalne
Wejście od ul. Książąt Opolskich
19.00–24.00 Zwiedzanie muzeum
21.00–21.30 Otwarcie nowej wystawy „Rzeźby gotyckie. Blask i cień”
Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu
Cykl prezentacji „Nocą...”
Budynek główny, wejście od ul. Muzealnej
19.00–19.15 „Nocne duchy – ciekawostki z życia sów” – Piotr Zabłocki
19.30–19.45 „Co straszy nocą?” – Małgorzata Goc
20.40–20.55 „Strój nocny” – Izabela Jasińska
21.00–21.15 „Nokturny, czyli obrazy nocne” – Joanna Filipczyk
21.30–22.00 Koncert kameralny
22.00–23.00 Kawiarenka „Pożegnanie z Afryką” pod gwiazdami
22.00–22.15 „Niebo nocą”– Marcin Szpanko o astronomii
Kamienica czynszowa, ul. Św. Wojciecha 9
20.00–20.15 Otwarcie nowej ekspozycji – „U Nowaków w 1960 r.”
20.15–20.30 „Naczynie na noc” – Urszula Zajączkowska
Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu
ul. Wrocławska 174
20.00–24.00 Zwiedzanie ekspozycji stałych: Zagrody Młyńskiej, Chałupy z Kup, Chałupy z Kozub, Chałupy z Radłowa, Kościoła z Gręboszowa, Chałupy ze Starego Lasu
21.00–22.30 Poczęstunek chlebem przy piecu z Rudziczki.
21.00–22.00 „Śląski przekładaniec” – widowisko w wykonaniu Zespołu Folklorystycznego „Biadaczanie” z Luboszyc: prezentacja fragmentu obrzędu weselnego „oczepiny”, zwyczaju topienia marzanny oraz chodzenia z gaikiem, a także przyśpiewki ludowe Zespołu Muzycznego „Musica Viva”
Wstęp do muzeów jest bezpłatny
Dojazd do Muzeum Wsi Opolskiej autokarem, który odjeżdża z Placu Mikołaja Kopernika o godz. 21.00 i 22.00 (bezpłatny) oraz autobusem komunikacji miejskiej, linia nr 9 Bierkowice.
Temat: dzień Jakuba
PRUSZCZ GDA SKI - Pruszcz Gda ąski zajmuje obszar 16,5 km kw. liczy ponad 23 tys. mieszka ąców.....
PROGRAM
DNI PRUSZCZA GDA SKIEGO*
SOBOTA, 10 CZERWCA
11.00 MECZ PI ŁKI NO ŻNEJ O MISTRZOSTWO IV LIGI CZARNI - ROD ŁO KWIDZYN
15.00 GRY I ZABAWY DLA DZIECI- SCENA
15.15 KONCERT ZESPO ŁU IT`S.TRUE.MENTALITY
15.50 PREZENTACJE SPONSOR W
16.00 POKAZ TA CA NOWOCZESNEGO GDA SKIEJ GRUPY DOSZIDA,
POKAZ TA CA BREAK DANCE – „M ŁODZI POCH ŁANIACZE STYLU” – GRUPA Z MDK PRUSZCZ GD.
16.45 UROCZYSTE OTWARCIE DNI PRUSZCZA GDA SKIEGO
17.00 WERNISA Ż WYSTAWY PRUSZCZ GDA SKI – MOJA MA ŁA OJCZYZNA – (SALA MDK)
- KONCERT GRUPY GITARZYST W Z MDK
17.00 KONKURS „KRED Ą NA ASFALCIE” ORAZ „POKAZ BEZPIECZNEGO KONTAKTU Z PSEM” ( KORTY)
17.10 S ŁYNNE PRZEBOJE OPERY, OPERETKI I MUSICALU – KONCERT LESZKA BOLIBOKA
- KONKURSY MUZYCZNE DLA MIESZKA C W
17.30 MECZ PI ŁKI NO ŻNEJ SAMORZ ĄDOWCY - TKKF CHECZ GDYNIA
(I LIGA KOBIET)
19.00 KONCERT ZESPO ŁU KOBRANOCKA
21.00 KONCERT ZESPO ŁU KULT
23.00 POKAZ MULTIMEDIALNY
23.00 – 02.00 DYSKOTEKA - DJ MARIAN
NIEDZIELA, 11 CZERWCA
9.00 GIE ŁDA KOLEKCJONER W ( TARAS MDK)
11.00 KO JO WITA!
11.00 MECZ RUGBY O WEJ ŚCIE DO I LIGI CZARNI - WPMD RUGBY OLSZTYN
12.00 BLOK KONKURS W DLA DZIECI (SCENA)
12.00 ZAWODY DESKOROLKOWE NA SKATE PARKU
12.45 PREZENTACJE ARTYSTYCZNE DZIECI Z PRUSZCZA SKICH SZK Ł
(ZESP Ł GABI, ZS NR 4, SP NR 3)
14.00 „BAJKA O KR LEWNIE ŚNIE ŻCE” – ZABAWA ZE SZREKIEM - TEATR QFER.
15.00 POKAZ STRONG MAN Z UDZIA ŁEM MARIUSZA PUDZIANOWSKIEGO
15.00 BLOK KONKURS W DLA DZIECI (SCENA)
16.00 TURNIEJ RODZIN –WSZYSTKO O FIRMIE „JANISZ”
18.00 KONCERT ZESPO ŁU „2 PLUS 1”
19.00 BLOK KONKURS W DLA MIESZKA C W – KO JO
20.00 KONCERT MARYLI RODOWICZ
22.00 ZAKO CZENIE XVII DNI PRUSZCZA GDA SKIEGO
................................................................................................
Wejherowo - prawie 49 ty ś mieszka ąców
19.00 Koncert kwintetu dętego „Wejher – Band”
19.50 Odegranie hejnału Wejherowa w wykonaniu trębaczy
20.00 Wręczenie „Statuetek Jakuba Wejhera” i nagród Prezydenta Miasta Wejherowa
20.20 Występ zespołu pop-owego „Hot Line”
21.00 Koncert gwiazdy wieczoru – zespół „De Mono”
22.30 Koncert zespołu „Chris & Elvis”
24.00 Pokaz sztucznych ogni
Czy kto ś mogłby poda Ś wynik Pruszcz Gda ąski vs. Wejherowo
Temat: 31.05.2008 Dzień Sąsiada
Urząd Miasta Wrocławia, Rada Osiedla Nadodrze i portal Wrocław Nadodrze Online pragnie zaprosić wszystkich na imprezę plenerową w parku S. Staszica (tuż przy dworcu PKP Wr. Nadodrze) która odbedzie się w najbliższą sobotę 31 maja 2008.
Europejski Dzień Sąsiada
Festyn Rady Osiedla Nadodrze - park S. Staszica
31 maja 2008 – godz. 9.00 – 20.00
Program:
9.00 – 9.15 – Rozpoczęcie festynu – „Muzyka na dobry początek”
9.15 – 9.45 – Przedszkole Nr 25
9.45 – 10.00 – Szkoła Podstawowa 58
10.00 – 10.15 – Gimnazjum Nr 4
10.15 – 10.30 – Szkoła Podstawowa 93
10.30 – 10.45 – Zespół wokalno – gitarowy (Szkoła Podstawowa Nr 108)
10.45 – 11.15 – Pokazy akrobatyki sportowej (MDK Śródmieście)
11.15 – 12.15 – Prezentacja artystyczna i multimedialna projektu edukacyjnego „Bilet na świat” – tańce: polski, ukraiński, słowacki, romski, bułgarski, angielski, szkocki, celtycki (Szkoła Podstawowa Nr 108, Przedszkole Nr 77)
12.15 – 12.30 – Konkurs „Potyczki rodzinne” (Przedszkole Nr 77)
12.30 – 13.30 – Zespół Ognisk Wychowawczych
13.30 – 13.45 – Pokaz akrobatyczny i Judo (Gimnazjum Nr 8 )
13.45 – 14.00 – Teatr z Gimnazjum Nr 4
14.00 – 14.10 – „Cały Wrocław czyta dzieciom z Nadodrza”
14.10 – 15.10 – TMDK Śródmieście
15.10 – 17.10 – Pokaz baletu (Szkoła Baletowa Capitol)
17.10 – 18.00 – Teatr „Na Bruku”
18.00 – 18.20 – Plenerowy pokaz filmu „Wrocław Nadodrze – Twoje klimaty” (TVP3)
18.20 – 19.30 – Terra Balkan Folk – występ bułgarskiego zespołu muzycznego
ok. 19.30 – Losowanie nagród w wielkiej loterii fantowej
Imprezy towarzyszące:
- wystawa prac plastycznych – P77
- wystawa fotograficzna „Magiczne Nadodrze” – SP 108
- wystawa podsumowująca realizację projektu „Bilet na świat” – SP 108, G8
- quiz geograficzny – G 8
- sklepik matematyczny – G 8
- ogródek sprawnościowy – G 8
- malowanie twarzy – G 8
- konsultacje pedagoga (12.00 – 13.00) – SP Nr 108
- tor sprawnościowy (13.00 – 15.00) – SP Nr 108
- warsztaty nt. ginących zawodów „Powrót do przeszłości” (Fundacja Dom Pokoju)
- zabawy sportowo – rekreacyjne (Zespół Ognisk Wychowawczych)
- kiermasze
- porady MOPS (cały dzień)
- paintball, quady, minibike
- punkt medyczny Multi – Medyk
- pokaz pożarniczy (Jednostka Ratownictwa Gaśniczego Nr 8 )
więcej informacji www.nadodrze.com.pl
Temat: fundacja "Centrum Tańca Współczesnego"
Tańce w basenie lub parowozowni
Gdzie w Warszawie znajdzie się miejsce dla tańca współczesnego? Centrum Artystyczne „Montownia” i Fundacja Centrum Tańca Współczesnego mają dwa pomysły na ulokowanie w stolicy tej sztuki
Centralny Basem Artystyczny – bo tak od początku lutego będzie się nazywać Centrum Artystyczne kojarzone z teatrem Montownia - chce uruchomić salę do prezentacji przedstawień tańca współczesnego i teatru tańca już w przyszłym roku. Piotr Duda, dyrektor naczelny CBA podkreśla:
- Centrum dysponuje najlepszą do tego celu niemal gotową infrastrukturą, przede wszystkim dwiema salami gimnastycznymi, które można przekształcić w sale do ćwiczeń i pracy zespołów i tancerzy.
Ponadto przy salach istnieje zaplecze, które posłużyłoby za przebieralnie, należałoby jeszcze wygospodarować miejsce na więcej natrysków. Spektakle miały by być prezentowane w jednej z sal na piętrze. Inne formy taneczne lub teatru tańca będą mogły być wystawiane na scenie w basenie zachowującej jak dotychczas swą zmienną konfigurację dzięki podestom wypełniającym niecke basenu. Już teraz Centrum Artystyczne chętnie gości taniec. W czerwcu 2007 w ramach edukacyjnego projektu „Teatr, Sztuka, Młodzi”, CAM gościło dwa szwedzkie Teatry Tańca. Ostatnio w „ex-Montowni” gościła Warszawska Noc Tańca, czyli przegląd wszystkiego, co istotne na stołecznej scenie i w stołecznym ruchu tańca współczesnego.
Z innym, bardziej ambitnym pomysłem na przestrzeń dla swej sztuki wystąpiła Fundacja Centrum Tańca Współczesnego stworzona w ub. roku przez trójkę tancerzy, choreografów i animatorów życia artystycznego. Chcą oni doprowadzić do powstania w Warszawie centrum tanecznego wzorowanego na podobnych instytucjach w Europie Zachodniej. Miejsce miał by tam znaleźć nie tylko profesjonalny zespół tańca współczesnego, , ale także sale do ćwiczeń i odbywania m.in. codziennej lekcji przez tancerzy nie zatrudnionych na stałe w żadnym zespole. Centrum zdobywałoby też środki i pomagało zrealizować projekty niezależnych choreografów. Miałoby posiadać bibliotekę multimedialną gromadzącą czasem niezwykle trudno u nas dostępne materiały dotyczące tańca zarówno w praktyce, jak i w teorii.
- Chcielibyśmy żeby było to miejsce, gdzie ktoś, kto wpadnie na pomysł napisania pracy naukowej o tańcu mógł znaleźć potrzebne materiały i pomoc – mówi Karol Urbański, współzałożyciel fundacji.
Na świecie często dla celów artystycznych wykorzystuje się nieużywane obiekty postindustrialne. Fundacja widzi takie możliwości w budynku parowozowni dawnego dworca Petersburskiego na Pradze. Studenci architektury Politechniki Warszawskiej już opracowali plan jego przekształcenia w centrum tańca. Koszty przedsięwzięcia oceniono na ok. 4-5 milionów zł, o ile udałoby się wydzierżawić obiekt od Polskich Kolei Państwowych.
Katarzyna K. Gardzina
Życie Warszawy
Temat: Office 2003
Program Office 2003 - następca Microsoft Office XP - jest podstawą pakietu Office System. Dzięki możliwości połączenia z odpowiednimi osobami, informacjami i procedurami biznesowymi za pomocą takich innowacji jak integracja z technologiami Microsoft przy współpracy w sieci intranet, Information Rights Management, oraz obsługa języka Extensible Markup Language (XML), program Office 2003 pozwala na łatwiejsze podjęcie skutecznych działań oraz uzyskanie lepszych rezultatów. Inne usprawnienia to m.in.: Zintegrowanie z produktami Microsoft SharePoint™ i technologiami "v2.0" pozwala zespołom na szybszą i bardziej elastyczną współpracę, a także zwiększa możliwości udziału w coraz bardziej wymagającym środowisku biznesowym. Obsługa XML w Microsoft Office Word 2003, Microsoft Office Excel 2003 oraz Microsoft Office Access 2003 zapewnia elementy, które przedsiębiorstwa mogą wykorzystywać do tworzenia rozwiązań pozwalających poszczególnym osobom na zwiększenie możliwości przewidywania, zarządzania i reagowania na zmiany w przedsiębiorstwie i na rynku. Wsparcie dla Information Rights Management oznacza, że przedsiębiorstwa mogą zabezpieczać swoje informacje przed niewłaściwym lub złym wykorzystaniem. Microsoft Office OutlookŽ 2003 Outlook 2003 - program pakietu Microsoft Office do zarządzania osobistymi informacjami i do komunikacji. Outlook 2003 zapewnia ujednolicone miejsce do zarządzania e-mailami, kalendarzami, kontaktami i innymi informacjami osobistymi i zespołu. Kluczowe usprawnienia w Outlook 2003 - takie jak nowy tryb pamięci podręcznej, automatyczne grupowanie wiadomości, załatwianie zbędnych, reklamowych e-maili (tzw. junk mail), a także udoskonalony widok odczytu - w zdecydowany sposób polepszają sposób w jaki organizujesz i zarządzasz informacjami oraz zwiększają wydajność użytkownika. Microsoft Office Word 2003 Word 2003 - edytor tekstu pakietu Microsoft Office. W odpowiedzi na doniesienia od klientów Word 2003 oferuje nowe funkcje w celu łatwiejszego tworzenia, dzielenia i odczytu dokumentów. Funkcje znajdź i zamień zostały udoskonalone tak, aby wziąć pod uwagę liczne sposoby na namierzanie zmian i uwzględnianie komentarzy. Word 2003 obsługuje również język XML (Extensible Markup Language) jako format pliku i służy jako w pełni funkcjonalny edytor XML. Ponadto możesz stosować Word 2003 do zachowania i otwierania plików XML w celu zintegrowania z kluczowymi danymi w przedsiębiorstwie. Microsoft Office Excel 2003 Excel 2003, czyli arkusz kalkulacyjny pakietu Microsoft Office, obejmuje obsługę języka XML oraz nowych funkcji, co pozwala na łatwiejszą analizę i przekazywanie informacji. Możesz zdefiniować część arkuszu kalkulacyjnego jako listę i eksportować go na stronę WWW Microsoft WindowsŽ SharePoint Server. Tagi inteligentne w Excel 2003 są bardziej elastyczne niż w Office XP, a usprawnienia w funkcjach statystyki pozwalają na lepsze analizowanie informacji. Microsoft Office PowerPointŽ 2003 PowerPoint 2003 - program do prezentacji grafiki pakietu Microsoft Office umozliwia dokonywania prezentacji osobiście lub w trybie online. Wraz z udoskonaleniami w interfejsie użytkownika i obsługą tagów inteligentnych, PowerPoint 2003 pozwala na łatwiejsze tworzenie i oglądanie prezentacji. Obsługa multimedialna w PowerPoint 2003 również została udoskonalona. Możesz z łatwością zapisać pliki PowerPoint 2003 na płycie CD, a integracja z Microsoft Windows MediaŽ Player pozwala na odtwarzanie strumieniowe audio i video w trakcie pokazu slajdów. Microsoft Office Access 2003 Access 2003, czyli program pakietu Microsoft Office do zarządzania bazą danych oferuje jeszcze łatwiejsze użytkowanie i rozszerzone możliwości importowania, eksportowania i pracy z plikami danych XML. Praca w programie Access 2003 stała się łatwiejsza, ponieważ najczęstsze błędy są rozpoznawane i oznaczane, a następnie zostają Tobie przedstawione możliwości ich poprawienia. Nowa funkcja pozwala również programistom baz danych zidentyfikować za nich zależne obiekty...
Temat: PGA 2007
POZNAŃ GAME ARENA 2007
24-25 (sobota, niedziela) listopada 2007
Poznań Game Arena - Targi Rozrywki i Multimediów
Największe w Polsce spotkanie miłośników gier komputerowych, gier towarzyskich, fantastyki i paintballa. Prezentacja najnowszych gier, turnieje, konkursy, spotkania – to wszystko zobaczycie w ostatni listopadowy weekend w czasie PGA 2007 w Poznaniu. To jedyna taka impreza w Polsce!
PGA 2007 to trzy areny:
- DIGITAL ARENA
- FANTASY ARENA
- PAINTBALL ARENA
Każda arena prezentuje odrębny, wyjątkowy, zaczarowany świat rozrywki:
- DIGITAL ARENA- to świat rozrywki multimedialnej, gier komputerowym i nowoczesnych technologii.
- FANTASY ARENA –świat miłośników gier karcianych, figurkowych, planszowych, pasjonatów szachów i brydża oraz spotkanie miłośników literatury fantasy.
- PAINTBALL ARENA – świat miłośników sportów ekstremalnych, w którym w tym roku króluje paintball.
Każda arena gwarantuje niezwykle ekscytujące i energetyzujące przeżycia:
- DIGITAL ARENA
Pierwszy otwarty publiczny pokaz gry WIEDŹMIN -najbardziej wyczekiwanej produkcja RPG tego roku na świecie
Pokazy, freeplaye i konkursy w kilkadziesiąt gier, m.in.: Crysis, Call of Duty 4, Need for Speed: ProStreet, Unreal Tournament 3, Gears of War, PES 2008, FIFA 08, Medal of Honor: Airborne, Quake 3 i wiele, wiele innych
PGA Freestyle Battle 2007 by AMD – bitwy hip-hopowe na rymy z udziałem największych gwiazd polskiej sceny freestyle`owej
Prezentacja wyjątkowego robota NOS - połączenia komputera z robotem - sprowadzonego specjalnie przez firmę AMD.
Wizyta k ultowej postaci światowego gaming’u - Jonathana „Fatal1ty” Wendel’a, który przyjedzie na zaproszenie firmy Creative
Miasteczko Formuły 1 – oryginalny bolid Roberta Kubicy i wyjątkowe symulatory
Premiera czterordzeniowych procesorów firmy AMD oraz Intel
Występy artystyczne zespołów tanecznych, tysiące gadżetów i upominków
- FANTASY ARENA
Turnieje dla graczy i amatorów, pokazy i nauka gry:
brydż, szachy, warcaby, GO
gry figurkowe - WARHAMMER, LORD of the RINGS, WARMACHINE & HORDES
gry karciane - MAGIC THE GATHERING , WORLD of WARCRAFT
gry planszowe - STARCRAFT BOARDGAME, WARCRAFT BOARDGAME i wiele innych dostępnych w GAMES ROOMIE,
gry klubowe – piłkarzyki.
Gra terenowa "Zostań Wiedźminem XXI wieku", pokazy gry karcianej WIEDŹMIN i spotkanie z jej twórcami.
Kalambury fantastyczne i pogadanki o fantastyce.
Nauka malowania figurek, turniej rycerski.
- PAINTBALL ARENA
Finały dwóch polskich lig paintballowych rozgrywanych w formule speedballowej.
Finał PPLH (Polskiej Paintballowej Ligi Hopperball, www.pplh.pl).
Ostatni turniej tegorocznego cyklu PPXL (Polska Paintballowa X-Liga, www,ppxl.pl).
Pole do gry dla publiczności.
Paintballowa strzelnica dynamiczna.
Każda arena gwarantuje niesamowicie dobrą zabawę…
Musisz tu być i poczuć tę atmosferę…
Zapraszamy…
Temat: warsztaty wideo
WARSZTATY i PREZENTACJE SZTUKI WIDEO
Toruń 20-26 czerwca 2005
klub NRD, ul. Browarna 6
Organizatorzy
Galeria Dla...
Toruńskie Forum Twórców i Animatorów Kultury
Urząd Miasta Toruń
Feedback- studio produkcyjne
Biografie prowadzących warsztaty
Dagmara Rode - kulturoznawczyni (specjalność filmoznawstwo i wiedza o
mediach) zajmuje się historią i teorią filmu awangardowego, pisze
pracę
doktorską o twórczości Derreka Jarmana; doktorantka w Zakładzie
Mediów
Elektronicznych Uniwersytetu Łódzkiego, prowadzi zajęcia w Katedrze
Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu.
Łukasz Gronowski â ukończył ASP w Poznaniu na Wydziale Komunikacji
Multimedialnej - dyplom licencjacki i magisterski w Pracowni Fotografii
Intermedialnej u prof. Krzysztofa J. Ba11.30wskiego. Wokalista
(nieistniejących już) zespołów punkowych i hard corowych Libertad i
Startpoint. Założyciel kolektywu ikoon. Pomysłodawca i koordynator
festiwalu sztuki wideo - Retransmisja vol.1. Kurator Galerii Ltd. w
Warszawie. W swojej pracy używa wideo, fotografii, instalacji, obiektów,
internetu. Mieszka i pracuje w Warszawie.
Michał Brzeziński - artysta i teoretyk wideo, którego głównymi
mediami
są media ekranowe: telewizja internet, DVD - produkuje dla telewizji TMT
program odwrócone spojrzenie. Zajmuje się badaniem nawyków
percepcyjnych. Twórca teorii wideotożsamości którą rozwija w swoich
pracach i pismach. Stara się wykorzystywać telewizję jako medium które
przejmuje narracyjną rolę w przestrzeni domowej. Propagator sztuki wideo
w Polsce. Prace jego łączą tradycję sztuki wideo i filmu
eksperymentalnego. Olbrzymią rolę odgrywa w nich montaż dialektyczny,
który tworzy struktury narracyjne - wideotożasmość.
http://michal.brzezinski.net
dr Konrad Chmielecki, medioznawca, adiunkt w WSHE, gdzie prowadzi
wykłady dotyczące teorii nowych mediów, wiedzy o filmie i krytyki
filmowej. jego zainteresowania koncetrują się wokól estetyki
intermedialnej i visual culture studies, publikował w Kwartalniku
Filmowym i âźPrzeglądzie Artystyczno â Literackimâ, był krytykiem
filmowym i współpracował z magazynem fotograficznym âźPozytywâ, w
którym
publikował recenzje filmów, oraz prowadził stałą rubrykę filmową,
obronił doktorat na UŁ na temat estetyki intermedialnej w konteście
visual culture studies.
Repertuar warsztatów i pokazów multimedialnych
1 dzień
11.30 - WARSZTATY
Michał Brzeziński â O TECHNIKACH WIDEO
19.30 - POKAZ OTWARTY
Dagmara Rode â Historia filmu eksperymentalnego
2 dzień
11.30 - WARSZTATY
Łukasz Gronowski â "Technika od fotografii do video"
19.30 - POKAZ OTWARTY
Łukasz Gronowski â młode video z Lodzi
3 dzień
11.30 - WARSZTATY
Łukasz Gronowski- "Videoportret".
19.30 - POKAZ OTWARTY
Łukasz Gronowski- ikoon.art video
4 dzień
11.30 - WARSZTATY
VIDEO REJESTRJA - WIDEO ORGANICZNE
19.30 - POKAZ OTWARTY
Michał Brzeziński â Wideo za oceanem
5 dzień
11.30 - WARSZTATY
Michał Brzeziński - WIDEO NARRACJE
19.30 - POKAZ OTWARTY
KLASYKA SZTUKI WIDEO - Michał Brzeziński,
dr. Konrad Chmielecki
6 dzień
11.30 - WARSZTATY
finisz pleneru artystycznego (postprodukcja)
19.30 - POKAZ OTWARTY
prezentacja prac, które powstały podczas warsztatów.
omówienie: dr. Konrad Chmielecki
nie zrozumiaÂłem o co biega
jakieÂś dziwne cosie , kwadraty...
i ile TO kosztuje ?
pozdr
tadek g
Temat: warsztaty wideo
WARSZTATY i PREZENTACJE SZTUKI WIDEO
Toruń 20-26 czerwca 2005
klub NRD, ul. Browarna 6
Organizatorzy
Galeria Dla...
Toruńskie Forum Twórców i Animatorów Kultury
Urząd Miasta Toruń
Feedback- studio produkcyjne
Biografie prowadzących warsztaty
Dagmara Rode - kulturoznawczyni (specjalność filmoznawstwo i wiedza o
mediach) zajmuje się historią i teorią filmu awangardowego, pisze pracę
doktorską o twórczości Derreka Jarmana; doktorantka w Zakładzie Mediów
Elektronicznych Uniwersytetu Łódzkiego, prowadzi zajęcia w Katedrze
Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu.
Łukasz Gronowski â ukończył ASP w Poznaniu na Wydziale Komunikacji
Multimedialnej - dyplom licencjacki i magisterski w Pracowni Fotografii
Intermedialnej u prof. Krzysztofa J. Ba11.30wskiego. Wokalista
(nieistniejących już) zespołów punkowych i hard corowych Libertad i
Startpoint. Założyciel kolektywu ikoon. Pomysłodawca i koordynator
festiwalu sztuki wideo - Retransmisja vol.1. Kurator Galerii Ltd. w
Warszawie. W swojej pracy używa wideo, fotografii, instalacji, obiektów,
internetu. Mieszka i pracuje w Warszawie.
Michał Brzeziński - artysta i teoretyk wideo, którego głównymi mediami
są media ekranowe: telewizja internet, DVD - produkuje dla telewizji TMT
program odwrócone spojrzenie. Zajmuje się badaniem nawyków
percepcyjnych. Twórca teorii wideotożsamości którą rozwija w swoich
pracach i pismach. Stara się wykorzystywać telewizję jako medium które
przejmuje narracyjną rolę w przestrzeni domowej. Propagator sztuki wideo
w Polsce. Prace jego łączą tradycję sztuki wideo i filmu
eksperymentalnego. Olbrzymią rolę odgrywa w nich montaż dialektyczny,
który tworzy struktury narracyjne - wideotożasmość.
http://michal.brzezinski.net
dr Konrad Chmielecki, medioznawca, adiunkt w WSHE, gdzie prowadzi
wykłady dotyczące teorii nowych mediów, wiedzy o filmie i krytyki
filmowej. jego zainteresowania koncetrują się wokól estetyki
intermedialnej i visual culture studies, publikował w Kwartalniku
Filmowym i âźPrzeglądzie Artystyczno â Literackimâ, był krytykiem
filmowym i współpracował z magazynem fotograficznym âźPozytywâ, w którym
publikował recenzje filmów, oraz prowadził stałą rubrykę filmową,
obronił doktorat na UŁ na temat estetyki intermedialnej w konteście
visual culture studies.
Repertuar warsztatów i pokazów multimedialnych
1 dzień
11.30 - WARSZTATY
Michał Brzeziński â O TECHNIKACH WIDEO
19.30 - POKAZ OTWARTY
Dagmara Rode â Historia filmu eksperymentalnego
2 dzień
11.30 - WARSZTATY
Łukasz Gronowski â "Technika od fotografii do video"
19.30 - POKAZ OTWARTY
Łukasz Gronowski â młode video z Lodzi
3 dzień
11.30 - WARSZTATY
Łukasz Gronowski- "Videoportret".
19.30 - POKAZ OTWARTY
Łukasz Gronowski- ikoon.art video
4 dzień
11.30 - WARSZTATY
VIDEO REJESTRJA - WIDEO ORGANICZNE
19.30 - POKAZ OTWARTY
Michał Brzeziński â Wideo za oceanem
5 dzień
11.30 - WARSZTATY
Michał Brzeziński - WIDEO NARRACJE
19.30 - POKAZ OTWARTY
KLASYKA SZTUKI WIDEO - Michał Brzeziński,
dr. Konrad Chmielecki
6 dzień
11.30 - WARSZTATY
finisz pleneru artystycznego (postprodukcja)
19.30 - POKAZ OTWARTY
prezentacja prac, które powstały podczas warsztatów.
omówienie: dr. Konrad Chmielecki
Temat: Mandriva Install Fest
Mandriva Install Fest
Zespół PG2Team z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Prudniku zaprasza na kolejną edycję spotkania Worldwide Mandriva Install Party (po raz pierwszy w Prudniku). Na spotkaniu pod tytułem „Worldwide Mandriva Linux 2008 Install Fest” nie tylko dowiesz się, jak zainstalować darmowy i łatwy w obsłudze system operacyjny, ale nabędziesz też kilka przydatnych dla użytkowników umiejętności związanych z jego konfiguracją. Dowiesz się także, dlaczego Mandriva jest bardzo przyjazna użytkownikowi - zwłaszcza temu początkującemu. Spotkanie odbędzie się 14 czerwca w Publicznym Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Prudniku (sala multimedialna PG2 nr 31) o godzinie 11:00. Akcja wspiera wolne oprogramowanie. Co jeszcze warto wiedzieć?
Co to jest Worldwide Mandriva Install Fest?
Jest to spotkanie, na które zapraszamy wszystkich chętnych, którzy choć trochę chcą zgłębić swoją wiedzę na temat Mandriva Linux i szeroko pojętego wolnego oprogramowania. Spotkanie będzie miało charakter panelu dyskusyjnego, którego tematami będą przygotowane przez nas referaty i prezentacje związane z omawianym systemem. To kolejna edycja spotkania Mandriva Install Party, która organizowane jest na całym świecie. Install Fest, czyli w wolnym tłumaczeniu „festiwal instalacji”, to wydarzenie zazwyczaj sponsorowane przez konkretną grupę środowisk wolnego oprogramowania. Impreza zrzesza dziesiątki programistów i użytkowników danego oprogramowania (najczęściej systemu operacyjnego Linux). Głównym punktem wydarzenia jest instalacja dystrybucji na przyniesionym ze sobą komputerze. Zespół Mandriva pragnie nadzorować tegoroczny Install Fest w 14 krajach z całego świata, w tym w Polsce.
Własny sprzęt
Podczas spotkania udostępnimy zainteresowanym stanowisko prezentacyjnego do poznania możliwości systemu. Ponadto, jest to spotkanie typu BYOL (Bring Your Own Laptop - Przynieś własny laptop). Każdy z uczestników może przynieść własny laptop, na którym będzie mógł wraz z nami zainstalować nowy system Mandriva Linux 2008.1. Dodatkowo, w QUIZIE będzie można wygrać licencję komercyjnego systemu Mandriva Xtreme2.1 wraz z płatnym dostępem do Klubu Mandrivy, a dla pierwszych przybyłych gwarantujemy płyty z systemem Mandriva Linux 2008 One oraz Linux Ubuntu.
Gdzie w Polsce odbywa się Worldwide Mandriva Install Party?
Pieszew
Gdańsk
Łódź
Brzeg Dolny
Prudnik
Lista miast polskich, gdzie odbywa się Mandriva Install Party
Plan imprezy:
1. Idea systemu operacyjnego Linux, oprogramowania open source, Mandriva Linux.
2. Wspólna instalacja Mandriva Linux 2008.1 Spring, także na laptopach przyniesionych przez uczestników.
3. Przedstawienie, omówienie i porównanie systemów Mandriva Linux 2008.1 Spring, Mandriva Linux Xtreme2.1.
4. Bezpieczeństwo i efekty specjalne systemów Linux.
5. Oprogramowanie Open - Source dla Windows.
6. Windows vs. Linux.
7. Panel dyskusyjny.
8. Quiz o Linuksie, wolnym oprogramowaniu i ich historii.
9. Podsumowanie imprezy.
Temat: Juwenalia 2008
Jako, że już coraz bliżej, zamieszczam program tego najważniejszego studenckiego święta:
Program
5 maja, poniedziałek
20:00 - Klub „Żaczek”, al. 3-go Maja 5
JUWENALIOWY KONCERT KLUBOWY: „Story of Polish Jazz”
GRUBE RYBY – Jarosław Śmietana, Adam Czerwieński, Wojciech Karolak, Bzyk i Guzik
6 maja, wtorek
20:00 - Scena plenerowa przed Klubem „Żaczek”, al. 3-go Maja 5
REGGAEOWY PLENEROWY KONCERT JUWENALIOWY
PER WERS
EAST WEST ROCKERS
VAVAMUFFIN
po koncercie: REGGAE DŻAMPA
7 maja, środa
19:00 - Centrum Kultury „Rotunda”, ul. Oleandry 1
Wybory NAJMILSZEJ STUDENTKI Krakowa
prowadzenie: Maciej Kliś
w programie m.in. pokaz mody Galerii Centrum
20:00 - Scena plenerowa przed Klubem „Żaczek”, al. 3-go Maja 5
Koncert plenerowy z cyklu „Śpiewać każdy może” - THE DOOLS
Plenerowe KARAOKE - finał całoroczny
8 maja, czwartek
17:00 – Stadion TS Wisła, ul. Reymonta
WIELKI JUWENALIOWY KONCERT PLENEROWY
TOTENTANZ
STRACHY NA LACHY
HEY
COMA
20:00 - Scena plenerowa przed Klubem „Żaczek”, al. 3-go Maja 5
Plenerowa Impreza Multimedialna „Gra świateł z muzyką”
„DJ Mental Cut”
DJ Krime
DJ ADAMUS & MFIA MIKE
DJ Tiger Style (Wielka Brytania)
Robert S
W trakcie imprezy: wizualizacje, światła architektoniczne i wiele innych atrakcji
9 maja, piątek
10:00 - zbiórka - parking przy ul. Reymonta
JUWENALIOWY KOROWÓD „NA RYNEK MARSZ”
Prowadzenie: Radio17
12:00 - Rynek Główny
prezentacje KRAKOWSKICH UCZELNI WYŻSZYCH
przekazanie „Kluczy do Bram Miasta”
przez Prezydenta m. Krakowa oraz koncert „Orkiestry Dętej AGH”
udział OBOWIĄZKOWY
Prowadzenie: Radio17
19:00 - Klub „Studio”, ul. Budryka 4
I KABARETON JUWENALIOWY
KABARETY:
MŁODYCH PANÓW
CZESUAF
HLYNUR
SNOBÓW
Prowadzenie: Maciej Kliś
21:00 - Scena plenerowa przed Klubem „Żaczek”, al. 3-go Maja 5
JUWENALIOWY KONCERT FOLKOWY
KRYWAŃ
ZAKOPOWER
po koncercie IMPREZA do białego rana
10 maja, sobota
19:00 – Centrum Kultury „Rotunda”, ul. Oleandry 1
II KABARETON JUWENALIOWY
KABARETY:
MŁODYCH PANÓW
CZESUAF
HLYNUR
SNOBÓW
Prowadzenie: Maciej Kliś
20:00 - Scena plenerowa przed Klubem „Żaczek”, al. 3-go Maja 5
JUWENALIOWY KONCERT PLENEROWY
FRONTSIDE
KSU
LAO CHE
po koncercie IMPREZA do białego rana
11 maja, niedziela
16.30 - Scena plenerowa przed Klubem „Żaczek”, al. 3-go Maja 5
WIELKA MAJÓWKA JUWENALIOWA
Koncert laureata PRZEGLĄDU KAPEL STUDENCKICH oraz zespołów:
MORE THAN THREE
KID A
NELL
RENTON
THE CAR IS ON FIRE
Temat: JUVENALIA 2007
JUWENALIA KRAKOWSKIE 7-13 MAJA
7 maja, poniedziałek
JUWENALIOWY KONCERT KLUBOWY: „Kraina Łagodności”
„Janusz Radek: Dom za miastem”
po koncercie impreza
miejsce: Klub „Żaczek”, al. 3-ego Maja 5, godzina: 20.00
bilety: wstęp za zaproszeniami, bilety: studenci: 5zł / pozostali: 20zł - ilość miejsc ograniczona
8 maja, wtorek
REGGAEOWY PLENEROWY KONCERT JUWENALIOWY
„PAPRIKA KORPS”
„VAVAMUFFIN”
po koncercie impreza
miejsce: Klub „Żaczek”, al. 3-ego Maja 5, godzina: 21.00
bilety: studenci: 5zł / pozostali: 20zł
Wybory SUPERSTUDENTA Krakowa
miejsce: Klub „Arka”, al. 29 Listopada 50, godzina: 20.00
9 maja, środa
Wybory NAJMILSZEJ STUDENTKI Krakowa
prowadzenie: Adam Grzanka i Adam Małczyk
pokaz mody zorganizowany przez Galerię Centrum
miejsce: CK „Rotunda”, ul. Oleandry 1 (piętro), godzina: 19.00
bilety:
Koncert plenerowy z cyklu „Śpiewać każdy może” - „PRESENT PERFECT”
Plenerowe KARAOKE – finał całoroczny
miejsce: Klub „Żaczek”, godzina: 21.00
bilety: wstęp wolny
10 maja, czwartek
WIELKI JUWENALIOWY KONCERT PLENEROWY
„REVOLUCJA”
„COMA”
„STRACHY NA LACHY”
„MYSLOVITZ”
miejsce: Stadion „T.S. Wisła”, ul. Reymonta, godzina: 17.00
bilety:
Plenerowa Impreza Multimedialna
„Gra świateł z muzyką”
„DB COOPER (GROOVE SOCIETY)”
Wet Fingers: „DJ ADAMUS” & „DJ Mafia Mike”
„KALWI & REMI”
W trakcie imprezy wizualizacje, pokazy laserowe, światła architektoniczne, i wiele innych atrakcji
miejsce: Klub „Żaczek”, godzina: 21.00
bilety: studenci: 5zł / pozostali: 20zł
11 maja, piątek
JUWENALIOWY KOLOROWÓD „NA RYNEK MARSZ”
prezentacje KRAKOWSKICH UCZELNI WYZSZYCH,
przekazanie „Kluczy do Bram Miasta” przez Prezydenta m. Krakowa
oraz koncert zespołu „Siódma w nocy” wraz z Orkiestrą Dętą AGH
miejsce: Parking przy ul. Reymonta, godzina: 10.00
Udział OBOWIĄZKOWY
I KABARETON JUWENALIOWY
„NEO-NÓWKA”
„DNO”
„FORMACJA CHATELET”
Laureaci Paki 2007
prowadzenie: Dwóch Adamów
miejsce: CK „Rotunda”, godzina: 19.00
bilety:
JUWENALIOWY KONCERT PLENEROWY
„VOO VOO”
„RAZ, DWA, TRZY”
po koncertach impreza
miejsce: Klub „Żaczek”, godzina: 21.00
bilety: studenci: 5zł / pozostali: 20zł
DYSKOTEKA JUWENALIOWA
miejsce: Klub „Studio”, godzina: 19.00
12 maja, sobota
JUWENALIOWY KONCERT PLENEROWY
„COOL KIDS OF DEATH”
„HEY”
miejsce: Klub „Żaczek", godzina: 21.00
bilety: studenci: 5zł / pozostali: 20zł
II KABARETON JUWENALIOWY
„NEO-NÓWKA”
„DNO”
„FORMACJA CHATELET”
Laureaci Paki 2007
prowadzenie: Dwóch Adamów
miejsce: Klub „Studio”, godzina: 19.00
13 maja, niedziela - WIELKI FINAŁ
KONCERT W KUBAŃSKICH RYTMACH: „Buena Vista Social Club”
„JOSSE TORRES Y SALSA TROPICAL”
po koncercie impreza w rytmach kubańskich, pokazy salsy
miejsce: Klub „Żaczek”, godzina: 21.00
bilety: studenci: 5zł / pozostali: 20zł
JUWENALIOWY WIECZÓR TAŃCA
pokazy tańca, warsztaty oraz całonocna zabawa w rytmach: tango, tango Argentyno, walca wiedeńskiego, fokstrota, quickstepa, samby, cha-cha, rumby, rock'n'roll'a, marengu, mambo
miejsce: CK „Rotunda”, godzina: 21.00
Temat: Projekt unijny przyspiesza tempo postępowania patentowego
Państwa członkowskie UE promują utworzenie unijnego systemu patentowego o nazwie Patent wspólnotowy, który umożliwi osobom prywatnym i przedsiębiorstwom uzyskiwanie unijnego patentu, wspólnego dla wszystkich. Eksperci twierdzą, że patenty pobudzają innowacyjność i kreatywność, pomagając w zwiększaniu i utrzymaniu konkurencyjności Europejczyków. Zdaniem zespołu naukowców finansowanego ze środków UE, wykorzystanie semantycznej technologii sieci Web może być dokładnie tym, co zaleca lekarz od patentów.
Finansowany na kwotę 2,5 mln EUR projekt PatExpert (Zaawansowane techniki przetwarzania dokumentacji patentowej) miał na celu opracowanie funkcjonującego serwisu oraz zmianę wykorzystywanego obecnie paradygmatu postępowania patentowego. Projekt został sfinansowany z tematu "Technologie społeczeństwa informacyjnego" Szóstego Programu Ramowego (6PR).
W ramach projektu PatExpert udało się opracować multimedialny system prezentacji treści do wyszukiwania, klasyfikacji i tworzenia wielojęzycznej zwięzłej informacji na temat patentu. Partnerzy projektu dokonali również oceny i wizualizacji materiałów patentowych, aby spełnić oczekiwania wszystkich użytkowników, w tym wynalazców i urzędów patentowych.
"Największym sukcesem projektu PatExpert jest zapoczątkowanie zmiany paradygmatu, obecnie wykorzystywanego w systemach rozpatrywania wniosków patentowych, z tekstowego na semantyczny" - stwierdził kierownik projektu, profesor Leo Wanner w wypowiedzi dla ICT Results. "Konsekwencje korzystania z technologii semantycznych w dziedzinie patentów są dalekosiężne" - dodał naukowiec z Universitat Pompeu Fabra w Hiszpanii. "Technologie semantyczne wykorzystane w projekcie PatExpert ułatwiają dostęp do zawartości dokumentacji patentowej, poprawiając w ten sposób dokładność wyszukiwania, analizy i oceny" - by wymienić jedynie kilka.
Projekt zakończył się niecały rok temu, a już wiele grup wyraziło zainteresowanie jego wynikami. "Na zamówienie osób trzecich prowadzimy już badania ogólnej wydajności wybranych technologii" - wyjaśnia profesor Wanner. "Co więcej, BrĂźgmann Software [partner projektu] włączy niedługo niektóre technologie PatExpert do swojego flagowego produktu zarządzania patentem PatOrg."
Zdaniem profesora Wannera, system PatExpert może być wprowadzony na rynek, gdyż oferuje najnowocześniejsze technologie. "Każda ze składowych technologii może stanowić odrębną aplikację komercyjną albo zostać włączona do innych systemów rozpatrywania wniosków patentowych" - zauważył. "Otrzymujemy zapytania od osób zainteresowanych udzieleniem nam pomocy we wprowadzeniu technologii PatExpert na rynek."
Jak utrzymują niektóre źródła, kilka kolejnych projektów kontynuujących prace nad PatExpert już się rozpoczęło lub zostało zaproponowanych instytucjom finansującym.
Podstawowym problemem w rozpatrywaniu wniosków patentowych jest ogrom pracy do wykonania. Proces patentowania obejmuje przygotowanie "specyfikacji technicznej" (tj. szczegółowego opisu cech technicznych wynalazku), "postępowanie patentowe" (tj. analizę wniosku przez urząd patentowy) oraz nadanie statusu "patent zgłoszony", kiedy wynalazki czekają na zatwierdzenie. Patent zostaje przyznany, kiedy wniosek spełnia wymogi urzędu patentowego, a wynalazek nie został jeszcze opatentowany.
Europejski Urząd Patentowy (EPO) przygotował sprawozdanie wyszczególniające wszystkie dokumenty dostępne w EPO, które mogą odegrać ważną rolę w ocenie "nowości i pomysłowości" wniosków patentowych.
Alison Brimelow, prezes EPO, zauważyła kiedyś, że zaległości "zmieniają naturę systemu patentowego tworząc niejasności, które mogą być wykorzystywane w sposób, którego nie przewidzieli twórcy systemu patentowego".
Źródło: CORDIS
Więcej informacji: PatExpert: http://www.patexpert.org ICT Results: http://cordis.europa.eu/ictresults Europejski Urząd Patentowy: http://www.epo.org
Źródło danych: ICT Results
Referencje dokumentu: Na podstawie informacji uzyskanych z PatExpert i ICT Results
Temat: Program Juwenalia Kraków (ale to tylko część)
Program Juwenalia Kraków
Juwenalia Krakowskie 2007, 7-13 maja 2007
7 MAJA, PONIEDZIAŁEK
JUWENALIOWY KONCERT KLUBOWY: „Kraina Łagodności”
„Janusz Radek: Dom za miastem”
po koncercie impreza
miejsce: Klub „Żaczek”, al. 3-ego Maja 5, godzina: 20.00
8 MAJA, WTOREK
REGGAEOWY PLENEROWY KONCERT JUWENALIOWY
„PAPRIKA KORPS”
„VAVAMUFFIN”
po koncercie impreza
miejsce: Klub „Żaczek”, al. 3-ego Maja 5, godzina: 21.00
WYBORY SUPERSTUDENTA KRAKOWA
miejsce: Klub „Arka”, al. 29 Listopada 50, godzina: 20.00
9 MAJA, ŚRODA
WYBORY NAJMILSZEJ STUDENTKI KRAKOWA
prowadzenie: Adam Grzanka i Adam Małczyk
pokaz mody zorganizowany przez Galerię Centrum
miejsce: CK „Rotunda”, ul. Oleandry 1 (piętro), godzina: 19.00
Koncert plenerowy z cyklu „Śpiewać każdy może” - „PRESENT PERFECT”
PLENEROWE KARAOKE – FINAŁ CAŁOROCZNY
miejsce: Klub „Żaczek”, godzina: 21.00
10 MAJA, CZWARTEK
WIELKI JUWENALIOWY KONCERT PLENEROWY
„REVOLUCJA”
„COMA”
„STRACHY NA LACHY”
„MYSLOVITZ”
miejsce: Stadion „T.S. Wisła”, ul. Reymonta, godzina: 17.00
Plenerowa Impreza Multimedialna
„Gra świateł z muzyką”
„DB COOPER (GROOVE SOCIETY)”
Wet Fingers: „DJ ADAMUS” & „DJ Mafia Mike”
„KALWI & REMI”
W trakcie imprezy wizualizacje, pokazy laserowe, światła architektoniczne, i wiele innych atrakcji
miejsce: Klub „Żaczek”, godzina: 21.00
11 MAJA, PIĄTEK
JUWENALIOWY KOLOROWÓD „NA RYNEK MARSZ”
prezentacje KRAKOWSKICH UCZELNI WYZSZYCH,
przekazanie „Kluczy do Bram Miasta” przez Prezydenta m. Krakowa
oraz koncert zespołu „Siódma w nocy” wraz z Orkiestrą Dętą AGH
miejsce: Parking przy ul. Reymonta, godzina: 10.00
Udział OBOWIĄZKOWY
I KABARETON JUWENALIOWY
„NEO-NÓWKA”
„DNO”
„FORMACJA CHATELET”
Laureaci Paki 2007
prowadzenie: Dwóch Adamów
miejsce: CK „Rotunda”, godzina: 19.00
JUWENALIOWY KONCERT PLENEROWY
„VOO VOO”
„RAZ, DWA, TRZY”
po koncertach impreza
miejsce: Klub „Żaczek”, godzina: 21.00
DYSKOTEKA JUWENALIOWA
miejsce: Klub „Studio”, godzina: 19.00
12 MAJA, SOBOTA
JUWENALIOWY KONCERT PLENEROWY
„COOL KIDS OF DEATH”
„HEY”
miejsce: Klub „Żaczek", godzina: 21.00
II KABARETON JUWENALIOWY
„NEO-NÓWKA”
„DNO”
„FORMACJA CHATELET”
Laureaci Paki 2007
prowadzenie: Dwóch Adamów
miejsce: Klub „Studio”, godzina: 19.00
JUWENALIOWY WIECZÓR TAŃCA
pokazy tańca, warsztaty oraz całonocna zabawa w rytmach: tango, tango Argentyno, walca wiedeńskiego, fokstrota, quickstepa, samby, cha-cha, rumby, rock'n'roll'a, marengu, mambo
miejsce: CK „Rotunda”, godzina: 21.00
13 MAJA, NIEDZIELA - WIELKI FINAŁ
KONCERT W KUBAŃSKICH RYTMACH: „Buena Vista Social Club”
„JOSSE TORRES Y SALSA TROPICAL”
po koncercie impreza w rytmach kubańskich, pokazy salsy
miejsce: Klub „Żaczek”, godzina: 21.00
Strona 3 z 3 • Wyszukiwarka znalazła 105 wypowiedzi • 1, 2, 3