Czytasz wypowiedzi wyszukane dla słów: PRL Kroniki Filmowe artykuły
Temat: JAROCIN PRL FESTIWAL
pozostając w klimatach festiwalowych (jako, że człowiek nie żyje samą architekturą;) a Jarocin to tylko godzinka pociągiem z Poznania....)
JAROCIN PRL FESTIWAL - 3-4 czerwca 2005
"Celem przedsięwzięcia jest pokazanie historii Festiwalu Muzyki Rockowej w Jarocinie poprzez bezpośrednie odwołanie się do klimatu imprez festiwalowych i epoki PRL. Całość projektu trwać będzie dwa dni + wystawa czynna w Jarocinie do 15 września, a następnie jako objazdowa ekspozycja na terenie kraju"
Mała Scena - 3 czerwca - amfiteatr (w latach 80. festiwalowa Mała Scena)
godz. 16.00-21.00: występy zespołów amatorskich (odpowiednik przesłuchań konkursowych z lat 80.). Scenografia zgodna z duchem PRL-u
(odniesienie do tradycji festiwalu i stworzenie dwóch scen - jednej dla zespołów amatorskich (Mała Scena), drugiej, na której wystąpią gwiazdy)
Pokazy filmów festiwalowych - piątek 3 czerwca - amfiteatr (w latach 80. festiwalowa Mała Scena)
godz. 21.00. - 24.00: prezentacja filmów: "Jarocin 82" reż. Paweł Karpiński, "Fala" reż. Piotr Łazarkiewicz, "Moja krew twoja krew" zrealizowany przez brytyjską BBC oraz projekcje Jarocińskich Kronik Filmowych przybliżających klimat i propagandę socjalistyczną lat 80. Scenografia zgodna z duchem PRL-u. Projekcji filmu "Fala" towarzyszyć będzie spotkanie z reżyserem Piotrem Łazarkiewiczem
(wprowadzenie odbiorców w klimat festiwalu połowy lat 80. i rzeczywistość miasta z tamtego okresu, z którą zderzą się następnego dnia "na żywo".)
Wystawy - 4 czerwca - otwarcie wystawy czynnej do 15 września w Jarocinie, następnie ekspozycja objazdowa w wielu miastach Polski - Rynek, Muzeum Regionalne, podcienie Ratusza
-"Jarocin w obiektywie bezpieki" ekspozycja zewnętrzna, umiejscowiona w podcieniach Ratusza (prezentacja materiałów pochodzących z archiwum SB zgromadzonych przez Instytut Pamięci Narodowej dotyczących festiwalu jarocińskiego i jego uczestników; część dokumentów została wydana przez IPN pod koniec 2004 roku w formie albumu, którego pierwsze dwa nakłady zostały już wyczerpane)
-"Tradycje festiwalowe Jarocina" ekspozycja wewnętrzna, umiejscowiona w Muzeum Regionalnym (prezentacja materiałów ze zbiorów muzealnych oraz ze zbiorów prywatnych obrazujące wydarzenia festiwalowe i życie codzienne w latach 80.).
(prezentacja materiałów odnalezionych w archiwach IPN w Łodzi, gromadzonych przez Służbę Bezpieczeństwa w czasie trwania jarocińskich festiwali, a także zbiorów Muzeum Regionalnego w Jarocinie związanych z historią festiwalu)
Koncert główny - 4 czerwca - stadion (Duża Scena w czasie festiwali z lat 80.)
-14.00 - zespoły z małej sceny (zwycięzcy przesłuchań "konkursowych")
-15.00 - koncert gwiazd: wystąpi 7 wykonawców przez wiele lat związanych z kolejnymi edycjami FMR. Będą to: Armia, Dezerter, Kobranocka, Bakszysz, TSA, Dżem, Variete. Reaktywują się też dwa jarocińskie zespoły: Acapulco i Syjon. Kilkunastogodzinny maraton muzyczny zakończy się nad ranem 5 czerwca.
( Rekonstrukcja PRL-owskiej rzeczywistości festiwalu. Występy zespołów muzycznych grających podczas kolejnych edycji festiwalu odbywać się będą na stadionie, który tego dnia zostanie przeobrażony w żywe muzeum lat 80 - tych.)
Działania dodatkowe:
-bilety wstępu na koncert główny to kartki reglamentacyjne na kulturę (ceny biletów 10-15 złotych)
-"Gazeta Festiwalowa" szatą graficzną i językiem przypominająca czasopisma z okresu PRL ("Trybuna Ludu", "Gazeta Młodych")
-przerwy na montaż - ruchoma mównica z lektorem czytającym teksty przemówień i wygłaszającym różne oświadczenia
-w trakcie koncertu chwilowe braki w dostawie prądu
-patrole milicji legitymujące napotkane osoby i wlepiające mandaty za złe zachowanie i niechlujny wygląd
-stoiska - szare, z płyt paździerzowych, z pustymi półkami sklepowymi, reglamentacja parówek, sprzedaż maślanki w woreczkach
-stoisko Pewexu - wydzielony fragment stadionu, w którym będzie dostępne piwo i inne współczesne produkty
-cenzura tekstów zespołów
Działania towarzyszące
- Założenia: próba rozciągnięcia projektu w przestrzeń miejską
- Termin: 3 - 4 czerwca
- Miejsce: miasto Jarocin
- Elementy:
* hasła i tablice socjalistyczne na terenie miasta, przywrócenie nazw ulic z lat PRL-u, aranżacja sklepów w centrum,
* stadion: plansze z hasłami propagandowymi z lat 80. (malowane ręcznie podobnie jak w PRL-u) oraz plansze wymieniające artykuły konsumpcyjne przypadające na jednego obywatela wg kartek reglamentacyjnych.
http://www.festiwalprl.jarocin.pl/
Temat: Jarocin!!!!!
To ja mam takie informacje:
JAROCIN PRL FESTIWAL
GDZIE: Jarocin
KIEDY: 3-4 czerwca 2005
INFO:
Celem przedsięwzięcia jest pokazanie historii Festiwalu Muzyki Rockowej w Jarocinie poprzez bezpośrednie odwołanie się do klimatu imprez festiwalowych i epoki PRL. Całość projektu trwać będzie dwa dni + wystawa czynna w Jarocinie do 15 września, a następnie jako objazdowa ekspozycja na terenie kraju.
ELEMENTY PROJEKTU:
# I Pokazy filmów festiwalowych
- Założenia: wprowadzenie odbiorców w klimat festiwalu połowy lat 80. i rzeczywistość miasta z tamtego okresu, z którą zderzą się następnego dnia "na żywo".
- Termin: piątek 3 czerwca
- Miejsce: amfiteatr (w latach 80. festiwalowa Mała Scena)
- Program (godz. 20.30. - 24.00): prezentacja filmów: "Jarocin 82" reż. Paweł Karpiński, "Fala" reż. Piotr Łazarkiewicz, "Moja krew twoja krew" zrealizowany przez brytyjską BBC oraz projekcje Jarocińskich Kronik Filmowych przybliżających klimat i propagandę socjalistyczną lat 80. Scenografia zgodna z duchem PRL-u. Projekcji filmu "Fala" towarzyszyć będzie spotkanie z reżyserem Piotrem Łazarkiewiczem
# II Mała Scena
- Założenie: odniesienie do tradycji festiwalu i stworzenie dwóch scen - jednej dla zespołów amatorskich (Mała Scena), drugiej, na której wystąpią gwiazdy
- Termin: 4 czerwca
- Miejsce: amfiteatr (w latach 80. festiwalowa Mała Scena)
- Program (godz. 10.00-14.00): występy zespołów amatorskich (odpowiednik przesłuchań konkursowych z lat 80.). Scenografia zgodna z duchem PRL-u
# III Wystawy
- Założenia: prezentacja materiałów odnalezionych w archiwach IPN w Łodzi, gromadzonych przez Służbę Bezpieczeństwa w czasie trwania jarocińskich festiwali, a także zbiorów Muzeum Regionalnego w Jarocinie związanych z historią festiwalu
- Termin: 4 czerwca - otwarcie wystawy czynnej do 15 września w Jarocinie, następnie ekspozycja objazdowa w wielu miastach Polski
- Miejsce: Rynek, Muzeum Regionalne, podcienie Ratusza
- Program:
* "Jarocin w obiektywie bezpieki" ekspozycja zewnętrzna, umiejscowiona w podcieniach Ratusza (prezentacja materiałów pochodzących z archiwum SB zgromadzonych przez Instytut Pamięci Narodowej dotyczących festiwalu jarocińskiego i jego uczestników; część dokumentów została wydana przez IPN pod koniec 2004 roku w formie albumu, którego pierwsze dwa nakłady zostały już wyczerpane)
* "Tradycje festiwalowe Jarocina" ekspozycja wewnętrzna, umiejscowiona w Muzeum Regionalnym (prezentacja materiałów ze zbiorów muzealnych oraz ze zbiorów prywatnych obrazujące wydarzenia festiwalowe i życie codzienne w latach 80.).
# III Koncert główny
- Założenie: próba rekonstrukcji rzeczywistości festiwalu poprzez prezentację zespołów muzycznych występujących podczas jego kolejnych edycji przy zaaranżowaniu miejsca w sposób obrazujący PRL.
- Termin: 4 czerwca
- Miejsce: stadion (Duża Scena w czasie festiwali z lat 80.)
- Program:
* 14.00 - zespoły z małej sceny (zwycięzcy przesłuchań "konkursowych")
* 15.00 - koncert gwiazd: wystąpi 6 - 7 wykonawców przez wiele lat związanych z kolejnymi edycjami FMR. Będą to: Armia, Dezerter, Moskwa, Bakszysz, TSA, Dżem. Reaktywują się też dwa jarocińskie zespoły: Acapulco i Syjon. Kilkunastogodzinny maraton muzyczny zakończy się nad ranem 5 czerwca.
- Działania dodatkowe:
* bilety wstępu na koncert główny to kartki reglamentacyjne na kulturę (ceny biletów 10-15 złotych)
* "Gazeta Festiwalowa" szatą graficzną i językiem przypominająca czasopisma z okresu PRL ("Trybuna Ludu", "Gazeta Młodych")
* przerwy na montaż - ruchoma mównica z lektorem czytającym teksty przemówień i wygłaszającym różne oświadczenia
* w trakcie koncertu chwilowe braki w dostawie prądu
* patrole milicji legitymujące napotkane osoby i wlepiające mandaty za złe zachowanie i niechlujny wygląd
* stoiska - szare, z płyt paździerzowych, z pustymi półkami sklepowymi, reglamentacja parówek, sprzedaż maślanki w woreczkach
* stoisko Pewexu - wydzielony fragment stadionu, w którym będzie dostępne piwo i inne współczesne produkty
* cenzura tekstów zespołów
# IV. Działania towarzyszące
- Założenia: próba rozciągnięcia projektu w przestrzeń miejską
- Termin: 3 - 4 czerwca
- Miejsce: miasto Jarocin
- Elementy:
* hasła i tablice socjalistyczne na terenie miasta, przywrócenie nazw ulic z lat PRL-u, aranżacja sklepów w centrum,
* stadion: plansze z hasłami propagandowymi z lat 80. (malowane ręcznie podobnie jak w PRL-u) oraz plansze wymieniające artykuły konsumpcyjne przypadające na jednego obywatela wg kartek reglamentacyjnych.
Położenie:
Ziemia Jarocińska leży na Nizinie Wielkopolsko - Kujawskiej, u zbiegu dwóch rzek: Warty i Prosny.
Przez gminę przebiegają drogi krajowe: nr 11 Kołobrzeg - Poznań - Bytom, nr 12 Łęknica - Kalisz - Dorohusk oraz nr 15 Ostróda - Toruń - - Wrocław.
Jarocin dzielą następujące odległości drogowe: Warszawa - 286 km, Poznań - 71 km, Kalisz - 52 km, Wrocław -111 km, Łódź - 162 km, Katowice - 253 km.
Miasto jest ważnym węzłem kolejowym. Krzyżują się tutaj linie z Dolnego i Górnego Śląska prowadzące do Szczecina i Gdańska.
Temat: JAROCIN PRL FESTIWAL
GDZIE: Jarocin
KIEDY: 3-4 czerwca 2005
INFO:
Celem przedsięwzięcia jest pokazanie historii Festiwalu Muzyki Rockowej w Jarocinie poprzez bezpośrednie odwołanie się do klimatu imprez festiwalowych i epoki PRL. Całość projektu trwać będzie dwa dni + wystawa czynna w Jarocinie do 15 września, a następnie jako objazdowa ekspozycja na terenie kraju.
ELEMENTY PROJEKTU:
# I Pokazy filmów festiwalowych
- Założenia: wprowadzenie odbiorców w klimat festiwalu połowy lat 80. i rzeczywistość miasta z tamtego okresu, z którą zderzą się następnego dnia "na żywo".
- Termin: piątek 3 czerwca
- Miejsce: amfiteatr (w latach 80. festiwalowa Mała Scena)
- Program (godz. 20.30. - 24.00): prezentacja filmów: "Jarocin 82" reż. Paweł Karpiński, "Fala" reż. Piotr Łazarkiewicz, "Moja krew twoja krew" zrealizowany przez brytyjską BBC oraz projekcje Jarocińskich Kronik Filmowych przybliżających klimat i propagandę socjalistyczną lat 80. Scenografia zgodna z duchem PRL-u. Projekcji filmu "Fala" towarzyszyć będzie spotkanie z reżyserem Piotrem Łazarkiewiczem
# II Mała Scena
- Założenie: odniesienie do tradycji festiwalu i stworzenie dwóch scen - jednej dla zespołów amatorskich (Mała Scena), drugiej, na której wystąpią gwiazdy
- Termin: 4 czerwca
- Miejsce: amfiteatr (w latach 80. festiwalowa Mała Scena)
- Program (godz. 10.00-14.00): występy zespołów amatorskich (odpowiednik przesłuchań konkursowych z lat 80.). Scenografia zgodna z duchem PRL-u
# III Wystawy
- Założenia: prezentacja materiałów odnalezionych w archiwach IPN w Łodzi, gromadzonych przez Służbę Bezpieczeństwa w czasie trwania jarocińskich festiwali, a także zbiorów Muzeum Regionalnego w Jarocinie związanych z historią festiwalu
- Termin: 4 czerwca - otwarcie wystawy czynnej do 15 września w Jarocinie, następnie ekspozycja objazdowa w wielu miastach Polski
- Miejsce: Rynek, Muzeum Regionalne, podcienie Ratusza
- Program:
* "Jarocin w obiektywie bezpieki" ekspozycja zewnętrzna, umiejscowiona w podcieniach Ratusza (prezentacja materiałów pochodzących z archiwum SB zgromadzonych przez Instytut Pamięci Narodowej dotyczących festiwalu jarocińskiego i jego uczestników; część dokumentów została wydana przez IPN pod koniec 2004 roku w formie albumu, którego pierwsze dwa nakłady zostały już wyczerpane)
* "Tradycje festiwalowe Jarocina" ekspozycja wewnętrzna, umiejscowiona w Muzeum Regionalnym (prezentacja materiałów ze zbiorów muzealnych oraz ze zbiorów prywatnych obrazujące wydarzenia festiwalowe i życie codzienne w latach 80.).
# IV Koncert główny
- Założenie: próba rekonstrukcji rzeczywistości festiwalu poprzez prezentację zespołów muzycznych występujących podczas jego kolejnych edycji przy zaaranżowaniu miejsca w sposób obrazujący PRL.
- Termin: 4 czerwca
- Miejsce: stadion (Duża Scena w czasie festiwali z lat 80.)
- Program:
* 14.00 - zespoły z małej sceny (zwycięzcy przesłuchań "konkursowych")
* 15.00 - koncert gwiazd: wystąpi 6 - 7 wykonawców przez wiele lat związanych z kolejnymi edycjami FMR. Będą to: Armia, Dezerter, Moskwa, Bakszysz, TSA, Dżem. Reaktywują się też dwa jarocińskie zespoły: Acapulco i Syjon. Kilkunastogodzinny maraton muzyczny zakończy się nad ranem 5 czerwca.
- Działania dodatkowe:
* bilety wstępu na koncert główny to kartki reglamentacyjne na kulturę (ceny biletów 10-15 złotych)
* "Gazeta Festiwalowa" szatą graficzną i językiem przypominająca czasopisma z okresu PRL ("Trybuna Ludu", "Gazeta Młodych")
* przerwy na montaż - ruchoma mównica z lektorem czytającym teksty przemówień i wygłaszającym różne oświadczenia
* w trakcie koncertu chwilowe braki w dostawie prądu
* patrole milicji legitymujące napotkane osoby i wlepiające mandaty za złe zachowanie i niechlujny wygląd
* stoiska - szare, z płyt paździerzowych, z pustymi półkami sklepowymi, reglamentacja parówek, sprzedaż maślanki w woreczkach
* stoisko Pewexu - wydzielony fragment stadionu, w którym będzie dostępne piwo i inne współczesne produkty
* cenzura tekstów zespołów
# V. Działania towarzyszące
- Założenia: próba rozciągnięcia projektu w przestrzeń miejską
- Termin: 3 - 4 czerwca
- Miejsce: miasto Jarocin
- Elementy:
* hasła i tablice socjalistyczne na terenie miasta, przywrócenie nazw ulic z lat PRL-u, aranżacja sklepów w centrum,
* stadion: plansze z hasłami propagandowymi z lat 80. (malowane ręcznie podobnie jak w PRL-u) oraz plansze wymieniające artykuły konsumpcyjne przypadające na jednego obywatela wg kartek reglamentacyjnych.
Położenie:
Ziemia Jarocińska leży na Nizinie Wielkopolsko - Kujawskiej, u zbiegu dwóch rzek: Warty i Prosny.
Przez gminę przebiegają drogi krajowe: nr 11 Kołobrzeg - Poznań - Bytom, nr 12 Łęknica - Kalisz - Dorohusk oraz nr 15 Ostróda - Toruń - - Wrocław.
Jarocin dzielą następujące odległości drogowe: Warszawa - 286 km, Poznań - 71 km, Kalisz - 52 km, Wrocław -111 km, Łódź - 162 km, Katowice - 253 km.
Miasto jest ważnym węzłem kolejowym. Krzyżują się tutaj linie z Dolnego i Górnego Śląska prowadzące do Szczecina i Gdańska.
Temat: Creatio Fantastica
Jest, ale bez paru bajerów, które przewidzieliśmy. Ale
spokojnie, będą dołożone. Są to: obrazki okładek książek, które mamy
zrecenzować, fotki do fotorelacji ze spotkania odnośnie Kroków w Nieznane
oraz /fanfary/ okładka :).
Kwestie techniczne.
Jestem za pisaniem tekstów jako tekst (chyba że chcesz mieć cechy HTML w
tekstach konkretne - brak linearności i atrybuty) i wstawiać oddzielnie.
A jak nie to przynajmniej cały numer w zip (darmowa wersję plus opis
jak posadzić na własnym komputerze i rozpakować, po powrocie do pracy
mogę się pobawić z zipem na różnych Windows) i już. Modemowcy się nie
będą męczyć (Fahrenheit jest alternatywnie w zip). Dział RPG to może być
oddzielnie - co Ty na to ? Pozatym zipa możesz wrzucić na p2p np. torenta
i odpada wtedy problem z jakimiś limitami na serwerach (zauważyłem że
p2p a ściślej sieci torrentów zaczęły być popularne w oprogramowaniu GPL
bo są problemy z archiwami albo właściciele łącz na uczelniach marudzą za
nadmierny ruch wychodzący). Pozatym jestem za zdecydowanym przeniesieniem
dyskusji o CF tutaj na stałe. Oraz ewentualnie interaktywnie na jakiś
kanał jakiejś sieci irc w soboty wieczorkiem powiedzmy (to zależy
od tego czy zainteresowani mogą się łączyć z siecią Interent po jakiś
sensownych opłatach przynajmiej wieczorkiem). Mnie osobiści brakuje irc z
sensownymi userami typu SF czy mocne science. A może to ja z IRC korzystać
(w sensie społecznym) nie potrafie bo kanał #fantastyka uważam za taki
troszkę średni ?
Co do zawartości CF4 - na razie przeczytałem recenzje. Recenzje bardzo
ciekawe ale z niektórymi się nie zgadzam. Tu oczywiście jakakolwiek
dyskusja możliwa jest w zakresie znanych mi tekstów.
">> Recenzje periodyków papierowych"
W grę wchodzi NF4/2006 bo to czytałem na razie.
Tak naprawdę z NF pamiętam tylko Nancy Kress "Nano nadchodzi" (takie tam
sobie zresztą a temat naprawdę frapujący), Gaimana nie zmęczyłem (jakieś
zamieszane fantasy), "Orzeł szary" - padłem, reszta nie lepiej. Krótką
formę jeszcze pamiętam, to z tym wampirem i wilkołakiem, jak dla
mnie sympatyczne. Za krytykę publicystyki (o ludziach - kotach) mi
się oberwało na forum NF że się nie znam itp. Nadal uważam że brak
znajomości filmu "Sirga" (czysta ilustracja tez) to jest plama, skoro
taki zupełny ignorant w temacie jak ja znalazł dziury filmowe i inne to
znaczy że temat jednak przedstawiony kiepsko. Zjawisko Furry pominięto,
skoro istnieje fandom a co niektórzy futrzaści zaczynają się realnie i
fizycznie przerabiać na koty a zwłaszcza ludzi-koty (paru furry z RP znam
osobiście i mam orientacje jakieś o pragnieniach) dokładnie tak jak w tym
artykule był podany przykład plemion murzyńskich (tylko to technologicznie
inaczej jest realizowane, niektóre projekty ogonów które widziałem
w fandomie USA to mają całkiem niezłe systemy wbudowane o materiałach
rodem z kosmicznych technologii nie mówiąc, tylko pozazdrościć zacięcia)
to jestem zdziwiony że to się odrzuca. Zdjęcie ilustracyjne też na jakiś
fandom a przynajmniej rysunek z klimatów furry wygląda, może się mylę.
Czyżby ktoś się bał swobodnie pisać o zjawiskach tego świata ?
Podsumowując:
Artykuł NF publicystyczny średni ogólnie, tekst o nano cienki literacko
a temat ważny i na czasie (automatyzacja niekoniecznie przez nano).
Krótkie formy mogą być. Ciekawy Orbisowski i bardzo ponure wizje, brr.
Powiedzmy że reszta mi nie podchodzi ze względu na osobowość (ze
szczególnym uwzględnieniem komiksu) więc się nie wypowiadam. Były jednak
czasy kiedy z NF pamiętałem więcej. Czyli pewne sprzeczności w moim
odbiorze NF w stosunku do recenzji z CF4 są.
">> Tragiczne przepowiednie - Emil Strzeszewski"
Tu się zgadzam w całości z recenzją, bardzo dobra ta recenzja jest.
Powieść Pacyńskiego też.
">> Kroniki PRL-u #4 - Dariusz S. Jasiński"
Cykl Gateway to dla mnie taki średni jest (ja tylko parę pierwszych czytałem)
ale jako ilustracja przyszłej pracy może być jak najbardziej. Też mnie
brutalność tamtych wizji pracy uderzyła. I opozycja ex ZSRR :))
>> Twierdza Żwikiewicz - Andrzej Miszczak
Też się zgadzam. Dobra książka, mocny autor i dobra recenzja. Szkoda że
się Żwirkiewicza jakoś na sieć zwabić nie da (a może można) ja na Lublin
teraz i spotkanie z Nim nie miałem żadnych szans. Powinien więcej
pisać, dobrze by to zrobiło ogólnie wg mnie. A może jakąś składkę na
pdfy czy wydruki zrobimy (ten cyberpunk akurat w wydaniu Żwirkiewicza to
bym poczytał chętnie, czuje że dobry będzie) ? Chyba że tak jak teraz
kupić się da to ja już zamawiam i już mogę coś tam podrzucić przelewem
na wstępie. Tak jeszcze podsumowując "Kajomarsa" to ja bym się troszkę
ocenzurował w posłowiu. Co innego dzieło, co innego nawet suchej nitki
gdzieś tam nie zostawić na autorze za jego teksty a co innego tak prywatne
rzeczy na public wywlekać. Może to tak ma być, ja się na posłowiach nie znam
za bardzo ale mnie to razi.
CDN (chyba :)