Czytasz wypowiedzi wyszukane dla słów: Prezentacje Multimedialne PowerPoint





Temat: Nowa Matura czy to jest bzdura.
No więc to jest tak:
-dostajesz na przełomie września/października spis tematów (literatura, język itp.)

-pare tygodni później musisz zadeklarować że będziesz robił prezentację na jakiśtam temat i dodatkowo go uściślić (np. wybrać dwie epoki, albo 3 wybrane dzieła literackie)

-masz te kilka miechów na przygotowanie pięknej prezentacji, musisz przez 15 minut opowiadać na swój temat, możesz używać plansz, stworzyć prezentację multimedialną, dać jakiś utwór muzyczny, fragment filmu, ogólnie co ci się zywnie podoba. Ale. Ale ten fagment filmu, piosenka czy inne badziewie z którego korzystasz, nie może trwać dłużej niż 5 minut. Także po wykorzystaniu tych 5 minut masz tylko 10 minut na gadanie

-do 23 marca musisz oddać bibliografię, spis książek z jakich będziesz korzystać, oraz wykaz sprzętu (który szkoła ma obowiązek udostępnić uczniowi; swoją drogą, jakby zareagowali gdybym poprosił o telewizor 60' plazmowy ;] )

-do 11 kwietnia musisz podać plan ramowy, czyli napisać oczym będziesz mówił i w jakiej kolejności

-matury z polaka trwają od 15 do 27 kwietnia

-więc idziesz tam do tej durnej szkoły, czekasz aż ciebie wywołają (przy czym stres jest ogromny [wiem wiem, że to nic w porównaniu z sesją], wchodzisz do sali, witasz się, dostajesz trochę czasu na przygotowanie się (włączenie sprżetu, uruchomienie powerpointa etc), oni mówią ci że możesz zaczynać i ty zaczynasz nawijać. po twoim 15 minutowym przemówieniu (jak sie nie zmieścisz w czasie to ci przerywają, przynajmniej ja tak miałem), siadasz na krzesełku i komisja (składająca się z dwóch polonistów ze szkoły i jednego polonisty z zewnątrz) i jeden nauczyciel zadaje ci 3 pytania nawiązujące do twojej pracy (ma to na zadaniu sprawdzenie czy aby na pewno ty tą pracę stworzyłeś czy może ktoś inny). Jeżeli odmówisz rozmowy po zaprezentowaniu prezentacji to nie zdajesz. No i po odpowiedzeniu na pytania wychodzisz i czekasz na wyniki

-punktów możesz zdobyć max 20. Zalicza ci maturę 30%, czyli jak łątwo obliczyć rózno 6pkt. Punkty możesz zdobyć za:
sposób realizacji tematu (max 6 pkt)
kompozycja wypowiedzi (max 2 pkt)
rozmowa (max 4 pkt)
język (max 8 pkt)
Niestety nie ma tak, że możesz dostać 1,2,3,4,5,6 punktów tylko na przykład za sposób realizacji tematu możesz otrzymać 2,4 lub 6 punktów

Co do mojej opinii. Na pewno nowa matura ustna jest łatwiejsza od starej. Ale czy forma jest dobra? Wpiszesz w google pisanie prac maturalnych i możesz sobie taką kupić za 100 zł. A nauczyciele się tym nie przejmują bo to niezła kaska jest. Także uczciwości nie ma zbyt wiele. Pracę zacząłem pisać 8 kwietnia a uczyłem się jej przez fragment ostatniej soboty i niedzielę. Ogólnie jest to jeszcze nie przećwiczone.





Temat: ludzie z informatyki
Witam!

[Ciach...]


| Szczególnie jak zobaczy aplikacje udające pod linuxem PowerPointa to z
| pewnością będzie "pod wrażeniem" :)

Czemu zaraz "udające" ? Ja nie miałem przyjemności widzieć PowerPoint'a
ani
linuksowych odpowiedników .. jest aż tak źle ?


A czy ktos widzial program ktorego udaje PowerPoint? Nazywa sie to Scala.
Tam to dopiero mozna robic prezentacje multimedialne (z akcentem na

ktos jeszcze...), oczywiscie jest tez w wersji pod okienka (nie wiem czy
jest dalej rozwijany).
W kazdym razie widzac PP zawsze dochodze to pewnej reflekcji: chocby nie
wiem jak szybki byl komputer na ktorym to chodzi i mial pamieci dwa
wiaderka, gigahercow cale tuziny dyskow dwie macierze to i tak na malutkim
ekranie 1024x768 prosta prezentacja polegajaca na nasuwaniu dwoch kolejnych
slajdow nigdy nie bedzie plynna - zawsze beda przeskoki. W ogole wszystkie
"efekty" chodza skokowo...
Nie to co na Scali - tam to bylo plynne, po prostu miod!!! kto choc raz
widzial ten wie co to znaczy i z politowaniem patrzy na PP.

BTW porownanie linuxa z w2k. To wszystko zalezy od filozofii zyciowej. Jak
sie pisze soft komercyjny to czasami decyzja wyboru OS'a jest decyzja
biznesowa (czytaj narzucona z gory) i nie ma sie na to wplywu, a soft dalej
pisac trzeba... wiec trzeba znac oba systemy.
Niektorzy sa fanatykami inni heretykami ale najlepsi sa rozsadni ludzie.
Jednym w linuxie brakuje worda innym w windowsach stabilnosci i otwartosci.
Moim zdaniem kazdy powinien uzywac tego co lubi. Ja lubie linuxa za
otwartosc (moge w kodzie grzebac i nie jest to przestepstwem ;)) wiec go
uzywam, ale windowsy tez uzywam i czasami marudze jak sie zawiesza (ale za
to mam VC oraz nowe gierki ;)).

Ale jedno jest pewne! Jak ktos chce porownywac oba system to niech najpierw
je dobrze pozna (oba!!). Inaczej bedzie ignorantem.. a takich ludzi nie
lubie!!!

Jarek!







Temat: Shockwave - Use the power of prayer!
Zachęcam wszystkich do udziału w akcji, polegającej na modlitwie grup i wspólnot młodzieżowych z całego świata w intencji chrześcijan prześladowanych w krajach muzułmańskich! Począwszy od Nowej Zelandii, łańcuch modlitwy połączy wszystkie kraje i regiony świata - miejmy nadzieję, że nie ominie także i Polski!

Jak to będzie wyglądać?!

Młodzież modli się za chrześcijan z krajów muzułmańskich w dniach 2-4 marca 2007 r.
Chcemy, żeby właśnie Twoja wspólnota włączyła się do tej inicjatywy modlitewnej.
Nie wiesz jak? Możemy Ci pomóc!
Celem akcji jest to, by możliwie najwięcej wspólnot młodzieżowych z całego świata zjednoczyło się w modlitwie za prześladowanych chrześcijan różnych wyznań w krajach, gdzie islam jest religią dominującą.
Najlepszym miejscem ku temu jest Twoja wspólnota!
Nie potrzebujesz zawracać sobie głowy tym, w jaki sposób organizować taki wieczór modlitwy. Mamy dla Ciebie mnóstwo propozycji, takich jak np.:

-film pt. "Po tamtej stronie słońca". Film ten powinniście obejrzeć we wspólnocie już tydzień wcześniej, jako wprowadzenie do tematu całego przedsięwzięcia (czas trwania: 52 min., trailer dostępny na stronie internetowej)
-trzy krótkie filmiki, mogące np. zachęcić do dyskusji
-zeszyt informacyjny (12 stron)
-materiały do pracy w grupach z Pismem Świętym
-propozycja scenariusza spotkania modlitewnego
-prezentacje multimedialne (w programie Powerpoint)
-listy i petycje, które możecie podpisać i wysłać do rządów krajów muzułmańskich i organizacji pozarządowych

Materiały możecie zamówić bezpłatnie, pisząc na adres: (proszę przeczytać uwagi do regulaminu)opendoors-de.org Pisać możecie zarówno po angielsku, jak i po niemiecku. Jeśli mielibyście problem z tłumaczeniem, proszę o kontakt: piotr.(proszę przeczytać uwagi do regulaminu)gmail.com.

Na stronie internetowej www.odshockwave.org znajdziecie bliższe informacje nt. akcji Schockwave - Use the power of prayer!
Całą akcję prowadzi organizacja o nazwie Open Doors (www.opendoors-de.org), która pochodzi z Niemiec i stawia sobie za cel, nieustanne zwracanie uwagi chrześcijan i nie-chrześcijan z całego świata na los wyznawców Chrystusa, prześladowanych i zabijanych tylko dlatego, że przyznają się do wiary w Niego, a żyjących w różnych częściach świata. Open Doors jest organizacją związaną z kościołem protestanckim, ale jej działalność obejmuje także inne kościoły chrześcijańskie, w tym oczywiście katolików.

Zdecydujcie, kiedy chcecie się modlić! Wasza modlitwa MA ZNACZENIE!

[ Dodano: 27-01-2007, 12:13 ]



Temat: Slajdy z komputera
Rozumiem że reklama dźwignią handlu kolego GB... ale przekonywanie na siłę wszystkich że "twoje" jest najlepsze może Ci tylko zaszkodzić... Może faktycznie dla ciebie system rozproszony (czyli komp w zachrystii - terminal na chórze) jest najlepszym rozwiązaniem. Ale przykładowo u mnie to ja zajmuję się wyświetlaniem tekstów a ostatnio i obrazów na kazanie. Jeżeli ksiądz chce żeby coś wyświetlić to odpowiednio wcześniej daje mi materiał na pendrive, wstawiam to do opcji logo w opensongu i w odpowiednim momencie wyświetlam, jeżeli jest obrazów więcej to można pokusić się o użycie PowerPointa na samą prezentację zdjęć. Instalacja jest zrobiona przeze mnie - projektor - transmiter aktywny po skrętce, skrętka na chór, na chórze odbiornik sygnału ze skrętki, netbook (nie ma sensu dawać wielkiego laptopa), do tego radiowy przedłużacz pilota żeby można było projektorem z chóru sterować, do wyświetlania OpenSong (działanie podobne jak ceremonia - zmiana tekstu w pieśni pociąga za sobą zmianę w całym zestawie). Nic więcej nie potrzeba... a pewnie gdybym komputer jeszcze w zachrystii założył to by wieczne problemy były że ktoś coś grzebał, albo ministranci się dorwali, nie mówiąc już o większych kosztach całej instalacji)
Według mnie takie wykorzystywanie projektora jest dobre i wygodne... czasami na kazaniu jakieś zdjęcie wyświetlić, w każdej chwili zmienić tekst można (a nie drukować folie jak w standarowym rzutniku slajdów).... Ale uzbrajanie kościoła w zestaw kinowy do wyświetlania filmów, odtwarzania mp3 i innych cudów to już przesada... na pokazy multimedialne itp są salki katechetyczne czy tak jak u mnie podziemia kościoła a nie miejsce sprawowania eucharystii... a w wielu przypadkach się chyba o tym zapomina



Temat: Slajdy z komputera
Przed komputerem mieliśmy w kościele rzutnik(i), który obsługiwał ministrant na kościele. Ksiądz układał slajdy, dostawałem karteczkę, ile zwrotek i czego jest. Zwykle nie było problemów. Kościół jest mały ( http://www.organy.art.pl/...p?instr_id=1376 na końcu opisu jest zdjęcie) i miałem z ministrantem kontakt wzrokowy, a jak coś przekręcił, to gestykulowałem mu jedną ręką, w którą stronę ma przesunąć.

Nadszedł czas, kiedy rzutnik zaczął się na mszy blokować, no i kościleny musiał się na oczach ludu Bożego siłować z popychaczem slajdów. 3 rzutniki zachowywały sie podobnie. Pewne zamożne małżeństwo ( właściciele piekarni ) ufundowali dla parafii laptop i projektor.
Długo mysleliśmy jak rozwiązać problem przesuwania slajdów, bo komputer by sie u mnie nie zmiescił i przewierciliśmy do zakrystii kabel i ustawiliśmy laptop. Problemów nie ma, jak jest kościelny, gorzej, jak przyjdzie jego żona... Trochę się myli, przesunie np. dwie zwrotki od razu, ale ogólnie, lepsze to, niż samemu sie męczyć i odrywać rekę od grania. Pieśni piszemy( Na początku wszystko ja pisałem, ale nauczyłem księdza ) w OpenOffice' owym odpowiedniku PowerPointa. Większosć pieśni mamy już napisane i zkatalogowane, więc przenosi się je metodą "kopiuj wklej". Po każdej pieśni jest wstawiona czarna strona, która sprawia wrazenie, jakby lampa była wyłączona. Działa to na zasadzie prezentacji multimedialnej, a kościelny tylko klika strzałki.

Jak na razie lampa nam się jeszcze nie przepaliła, a mamy go już prawie rok ( od marca 2007 ). Problem jest tylko taki, że gdy projektor się włącza, lub wyłącza, 2 sekundy gra jakaś śmieszna melodyjka. Dziwnie to wychodzi, jak ludzie siedzą w ciszy w kościele .



Temat: Temat sprzed roku: nauczycielka kontra linux.
W maju 2004 była tu dyskutowana taka sprawa:


Uczennica gimnazjum przynosi na dyskietce prezentację zrobioną pod OO
Impress (Mandrake 9.2). Pod łindołsem prezentacja wychodzi źle ponieważ
użyła czcionek nieobsługiwanych pod windą.Praca odrzucona. [...] Uczennica
prosi Nauczycielkę o zgodę na dokończenie prezentacji pod Mandrake. Prośba
zostaje kategorycznie odrzucona.


dyskusja była dość burzliwa, i między innymi zahaczyła o taki pogląd: to
osoba tworząca prezentację jest odpowiedzialna za jej przedstawienie w
miejscu docelowym. innymi słowy, mimo, iż, ogólnie rzecz biorąc,
nauczycielka była mentalnie ograniczona, to jednak uczennica powinna być
swiadoma, po co tworzy prezentację, gdzie będzie ją przedstawiać i jakie
tam jest "środowisko informatyczne".

nie chcę ciągnąć tego wątku, tylko zapytać o wasze pomysły co do zapewnienia
sobie "oglądalności" prezentacji w miejscu docelowym. ale najpierw
przypowieść: kiedyś byłem na jakimś "sympozjum" o internetowych technikach
multimedialnych i powszechne rozbawienie wzbudził tam prelegent, który
swoją prezentację pokazywał z folii, a nie z laptopa. oczywiście spytano go
chytrze, czy jego zdaniem nie gryzie się to z tematyką szkolenia. odparł,
że owszem, "ale ja pokazuję ich na tyle dużo, że już wiem, że tylko folia
zapewnia mi święty spokój - bo zawsze gdzieś coś nawali, albo ukradną pilot
od rzutnika." na swój sposób miał rację. (do tego w teczce miał wydruk
slajdów na papierze, które mógłby powielić i rozdać - cwaniaczek. w sumie,
to mi przypomniał w tym momencie "kongresowego naukowca" z "kongresu
futurologicznego" Lema).

ale wracając do sprawy: prezentację można przywieźć na foliach. można ją
wygenerować w pdf-ie (to chyba nie zaburzy sprawy fontów?).

ale jak z prezentacjami "z animacją i efektami dźwiękowymi"? można
przyjechać z własnym linuksem-live, ale w przytoczonym wyżej przypadku
szkolnym "prośba została kategorycznie odrzucona". stąd moje pytanie: czy
można np. pokaz slajdów zgrać z ekranu do avi/mpeg? jest szansa, że
nauczycielka nie zauważyłaby, iż zamiast powerpointa wystartował media
player... da się tak zrobić?





Temat: prezentacja KEYNOTE na windows...
Niestety ja nie znalazłem rozwiązania. Dlatego przesiadłem się
totalnie na Maka. W żadkich przypadkach gdy mam zrobić prezentację
na PP, to wpierw robię ładny ale nieskomplikowany draft w Keynote a
potem po eksporcie do PP wykańczam go pod Office.  Z pełną

K do PP od 1024x768 kończy się zwykle żałośnie w przypadku
prezentacji zawierających duże ilości multimediów (w
szczególności klipów filmowych). Szkoda czasu, ale może coś
poprawią w Keynote 08, a do tego jeszcze chyba tylko kilka dni.

Wszystkiego Najlepszego w 2007,
PS



| czy jest jakis odtwarzacz prezentacji keynote dla windows? eksport jako
| .mov odpada, zajmuje za duzo miejsca, w formacie powerpoint traci sie
| to, co w keynote najlepszego, czyli gladkosc animacji i efekty... jakis
| pomysl?..

| mhm
| zerknij do archiwum we wrzesniu chyba
| walczylem z tym jak mi sie jedna madra uparla, ze cecha immanentna
| prezentacji jest jej wysylalnosc przez konto na wp.pl

| do dzis mam traume

| nie ma dobrego sposobu.
| keynote ma wodotryski
| a windows domyslnie rozpoznaje 16 kolorow - to chyba jest ta roznica
| chyba ze sprobujesz poprzerzucac miedzy keynote a macowym pp.
| ale zdaje sie to nic nie dawalo

to juz probowalem, ale wyglada paskudnie. tzn. kolory ok, ale cienie,
efekty, animacje i przejscia wolaja o pomste do nieba.

chyba trzeba bedzie wyeksportowac jako interactive movie w quicktime i w
wysokiej rozdzielczosci... ale ostatnio po takim eksporcie na windows
zobaczylem po prawej piekny, pionowy purpurowy pas :)

g

--
OPERA for MAC OSX






Temat: Sprzedam
sprzedam samsunga D600E,bez simlocka,karta 512MB w zestawie i ladowarka foof.szybka przytarta i lekko przytarte boki.fon zakupiony w UK,w sieci orange.
Kod:
Terminal wbudowano aparat cyfrowy z matrycą 2 Megapisela. Wykonane zdjęcia i sekwencje wideo można oglądać na najwyższej jakości wyświetlaczu TFT, z gamą 262 tysięcy kolorów o rozdzielczości QVGA (240x320). Telefon doskonale wpasowuje się do wymagań klientów biznesowych pozwalając na przeglądanie dokumentów biurowych (np. Word, Excel). Nowością jest możliwość oglądania prezentacji zapisanych bezpośrednio w pamięci telefonu na ekranie telewizora bądź poprzez rzutnik multimedialny, a wszystko to dzięki dołączonemu do zestawu kablowi z wyjściem Chinch. Ponadto terminal umożliwia komunikację i innymi urządzeniami poprzez kabel USB lub drogą powietrzną poprzez Bluetooth. Terminal pozwala na korzystanie z dodatkowych usług takich jak oglądanie kolorowych stron WAP, pobieranie elementów multimedialnych i aplikacji do telefonu, a wszystko to może być realizowane za pośrednictwem szybkiej transmisji pakietowej EDGE (Oznaczenie E w telefonie informuje iż terminal wyposażony jest w technologię EDGE). W wolnych chwilach można słuchać muzyki dzięki wbudowanemu odtwarzaczowi plików muzycznych MP3. W tej klasie telefonu nie zabrakło funkcji potrzebnych na co dzień tj. obszernej książki telefonicznej (do 1000 wpisów), kalendarza, dyktafonu czy zegarka z budzikiem.
Najważniejsze informacje o produkcie
Książka na 1000 kontaktów
Wyświetlacz 262 tys. kolorów o rozdzielczości 320x240 piksela.
Aparat cyfrowy z matrycą 2 Megapiksela z ZOOM
Rejestracja/odtwarzanie plików wideo
Max jakość zdjęcia 1600x1200 px
Odtwarzacz plików muzycznych MP3
Przeglądarka dokumentów (pdf,pps,ppt,doc,xls)
GPRS/ EDGE
WAP 2.0
MMS
klient e-mail
JAVA - wgrywanie aplikacji z sieci
Kalendarz
Dyktafon
Bezprzewodowa łączność poprzez Bluetooth
Pamięć 80MB + Slot karty pamięci T-Flash.
Możliwość przeglądania plików na TV i projektorze
W pakiecie sprzedażnym dodatkowo: kabel USB, Słuchawki stereofoniczne, kabel z wyjściem "chinch" umożliwiające połączenie telefonu z TV bądź projektorem
KUNIEC



Temat: Cienki, wszechstronny, elegancki: Amoi E70
Wschodni producent telefonów, firma Amoi, zapowiada produkt, który będzie konkurował z aparatami innych producentów zarówno pod względem technicznych rozwiązań projektanckich, jak i oprogramowania. Amoi E70 pracuje pod kontrolą Windows Mobile, a jego możliwości mogą imponować.

Swego czasu można było przeczytać w naszym serwisie o nowym niskobudżetowym telefonie firmy Motorola; najprostsze funkcje w cienkiej zgrabnej, charakterystycznej obudowie: Motofone. Bez gadżetów, bez dodatkowych funkcji, bez odtwarzacza audio czy kamery.

Amoi E70
fot. AmoiDziś dowiadujemy się o nowym produkcie firmy Amoi i publikujemy zdjęcia modelu Amoi E70. Podobna wielkość, dziwnie zbliżony design, a jednak telefon Amoi ma szansę stać się przebojem na zupełnie innym rynku.

Amoi E70 działa pod kontrolą systemu Windows Mobile 5.0, a zatem znajdziemy wśród jego aplikacji Internet Explorera, Outlooka, możliwość otwierania dokumentów Worda, Excela, PPT, PDF.

Gry na Amoi E70

fot. AmoiW prezentacji telefonu zwraca uwagę przede wszystkim podkreślenie jego możliwości jako platformy rozrywkowej: urządzenia multimedialnego. Świadczy o tym zarówno ilość gier dostępnych zaraz po zakupie (3 pod Windows i 10 Java), jak i spektakularna ich prezentacja na stronie producenta. Telefon posiada na pokładzie aparat 2 Mpx, nagrywający również wideo, oraz Media Playera w wersji 10.2.

Niestety, próżno szukać jakichkolwiek informacji o tym modelu na anglojęzycznej stronie producenta. Telefon będzie sprzedawany w tej chwili jedynie na rynku chińskim i brak zapowiedzi jego sprzedaży w Stanach czy w Europie, ale klawiatura z łacińską czcionką sugeruje, że być może zobaczymy go także w naszej części świata.

Żrófło : mgsm.pl









Temat: Jak oceniacie Projekt Stuts?
Czesc


HTML do mulimediów? Jak siê go wykorzystuje do mulimediów?
Np osadzaj±c applety w dokumentach i wywietlajaæ animacje?
Przecie¿ te wszytkie plug-iny to nie HTML.....


Ejze, ejze a dhtml?
I chyba kazdy przyzna ze to wlasciwy ruch, tylko w nie wlasciwa strone
:)))))))))))))))))))))))))))

IMHO^1 najczestszym zastosowaniem html'a sa:
1. Aplikacje (uslugi) przez www: sklepy internetowe( B2C, B2B -sorry za
uproszczenie ;) ),
roznej masci systemy ewidencyjne (to jest dla mnie fenomen, bo tak
przegladarka to w sumie bardzo uboga platforma w porównaniu do dowolnego

nia, powie mi ktos dla czego ? :) ), uslugi w stylu poczta przez www,
rozproszony PIM (a la "my yahoo") etc.
-No i tu sprawa wsparcia tych potrzeb przez html jest mizerna.
Ilosc kontrolek dostepna w form jest zalosna, zdolnosc ich kastomalizacji
znikoma, mozliwosc oprogramowania przez JS BARDZO ograniczona...
Przez to niektórym 'cienki klient' kojarzy sie z 'cienkim Bolkiem'
:))))))))))))))))))))

2. Prezentacje (co tu ukrywac) multimedialne czyli te wszystkie wizytówki
internetowe (jak je zwa ... no ... mam: witryny internetowe)
:))))))))))))))
A z takimi witrynami (chocby sklepowymi) sprawa jest prosta: ma sie "swicic",
grac i buczec,  z tym html'e to wychodzi to delikatnie rzecz ujmujac niemrawo.
Sprawe prowizorycznie ratuje flash, ale tego trudno zainstalowac na WebTV,
palmtopach etc.
Najnizszym poziomem funkcjonalnym do zaakceptowania (przynajmniej przeze
mnie)  sa standardy wylansowane przez wspomnianego flash'a czy M$
PowerPoint'a, a dhtml tak wysoko nie podskoczy...
:)

3. Zgodnie z zasada najlepsze na koniec:
dokumenty hypertextowe czyli eBook'i, help'y, etc.
Napisze krótko, ale (mam nadzieje) tresciwie: choc tagi html'owe sa z natury
hierarchiczne to niestety html nie umozliwia stworzenia dokumentów o
strukturze hierarchicznej.
A to juz jest po prostu smutne...

Jak obserwuje te ruch w W3C, to coraz czesciej marzy mi sie rycerz w zbroi
który przyjedzie na czarnym koniu i przegoni to towarzystwo (które potrafi
chyba tylko dzielic wlos na 4ry czy liczyc diably na czubku szpilki -tak
swoja droga chyba w kazdej epoce bylo ich pelno :) ) i zatrudni
profesjonalistów (tak jak Adobe).
Tak sobie mysle ze ci od html'a mieli by duzo mniej roboty od tych z Adobe
:)

Pozdrawiam
Artur

---------------------
*1* Wiecie co to oznacza w moim przypadku
:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))





Temat: Samsung SGH-X820 czarny
X820 to najcieńszy (113 x 50 x 6,9 mm) i najlżejszy (66 g) telefon dostępny obecnie na rynku . Wyposażony jest w aparat fotograficzny o rozdzielczości 2 megapikseli z czterokrotnym zoomem oraz bogata ofertę funkcji multimedialnych, w tym odtwarzacz MP3Wideo oraz technologię Bluetooth. Czy może być jeszcze lepiej? Zdecydowanie tak, dzięki EDGE, wbudowanej pamięci o pojemności 80 MB, a to i tak nie wszystko.

Technologia Smart Surface Mounting to przełom w inżynierii. Nowe tworzywo sztuczne wzmocnione włóknem szklanym podnosi wytrzymałość telefonu i zmniejsza jego wagę.

Uwiecznij cenne chwile na zdjęciu. Wyślij je do przyjaciół w wiadomości MMS lub e-mail, prześlij na laptopa lub wydrukuj bezpośrednio na drukarce. Sfilmuj coś szczególnego za pomocą funkcji nagrywania wideo. Rozdzielczość 352 x 288 pikseli przy 20 klatkach na sekundę (MAX, QCIF). Masz do dyspozycji całą godzinę nagrywania, co Cię powstrzymuje? Możesz wykorzystać materiał filmowy jako tapetę ekranu. Na wyświetlaczu TFT Screen z 262 144 kolorami (1,9 cala) obejrzysz czyste, żywe kolory.

Podręczna szafa grająca z pamięcią 80 MB. Dodatkowym atutem jest polifonia 64-tonowa. Tryb głośnomówiący zapewnia swobodę przy wykonywaniu wielu zadań jednocześnie, a efekt 3D dodaje przestrzeni odtwarzanej muzyce.

Połącz X820 z bezprzewodowymi słuchawkami, laptopem lub PDA dzięki technologii Bluetooth i USB. Obsługa poczty e-mail, SMS-ów i MMS-ów, przeglądarka WWW oraz Java.

X820, oprócz ultrapłaskiego kształtu, posiada kilka innych cech, które wyróżniają go na tle konkurencji. Przeglądarka dokumentów pozwala na otwarcie i przeczytanie plików w formatach MS Office Excel, PPT i Word, jak na mini-desktopie, a także plików HTML, PDF i plików tekstowych. Wbudowane wyjście TV pozwala na podłączenie aparatu do monitora, co jest idealnym rozwiązaniem przy prezentacjach czy w sytuacji, gdy potrzebny jest większy obraz. Przełącz się na tryb offline w czasie podróży samolotem*, by móc dalej pracować z programami typu przeglądarka plików lub by po prostu zagrać w gry. Książka telefoniczna na 1000 wpisów, organizer, budzik czy kalkulator dopełniają perfekcyjną całość.



Temat: Qurde padł kolejny zasilacz po o/c!!!!
[ Wojtek Piszczek ]


Wojtek, nie przesadzaj. Specyfikę uczestników grupy rozciągasz na całą
populację. Rzecz w tym, że o ile tłumaczenia klasy "bateria niepotrzebna
w notebooku" są raczej trudno uzasadnialne (w końcu możliwość pracy na
bateriach stanowi znaczy udział w ogóle cech dla których warto mieć
notebooka) o tyle wymóg nówki niekoniecznie - jest to tylko kwestia
tego, do czego ten notebook jest wykorzystywany. Jeżeli w większości


A ja bym tam potrzebował nówkę.  Napiszę to wyraźnie: chcę nowego laptopa,
ale te laptopy, co ja je chcę, to są dla mnie za drogie -- pisałem zresztą
wiele razy, o jakie chodzi.  Przyciężkie cegłówki w rodzaju tych kombajnów
z Mediamarktu, czy chociażby laptopów Apple'a (które naprawdę nie są aż
takie drogie, zwłaszcza iBooki) raczej nie wchodzą w grę.  

W tej chwili waham się, czy nie wymienić Slowshiby na trochę nowszy i
szybszy model Portege, niestety także przestarzały i żałośnie wolny, za to
równie mały i lekki. Chciałbym mieć laptopa, który:

        1) jest lżejszy od Slowshiby o paręset gram

        2) ma taką samą klawiaturę (znaczy, głęboką a nie te płaskie cosie
        dla macaczy jak w iBookach, oprócz tego z sutkiem, a nie
        touchpadem)

        3) jest tych samych wymiarów, ale TFT zajmuje pełny obszar klapy
        laptopa (podobnie, jak to jest w Titanium).

        4) ma baterię działającą 7 godzin bez wymiany

        5) jest w stanie odtwarzać OpenOffice, a ściślej mówiąc ten program
        do prezentacji, który jest w OO (pisałem, że brakuje mi tylko
        kompatybilności z PowerPointem).


przypadków jest to przenośny terminal, czy podręczny klepacz skryptów,
to po cholerę w nim multimedia, i reszta blinkenficzers.


Ja bym tam nie miał nic przeciwko, żeby filmiki można było na nim
odgrywać(1), ale to jest sprawa dodatkowa.  Z napędów DVD/CD mogę z czystym
sumieniem zrezygnować, że o głośniczku nie wspomnę (gniazdko minijacka mi
wystarczy).

j.

(1) Na mojej Slowshibie da się odgrywać filmiki z mojego aparatu cyfrowego,
ale "duży" trailer "Katedry" w divX ma kłopoty.  Da się go odtwarzać, ale
co pewien czas rwie dźwięk, efekt nie jest zbyt miły.





Temat: w czym prezentacje
...


Typowa
prezentacja odpala sie z płyty bez problemu, zawiera tekst, muzykę,
animację, efekty, fragmenty filmów... Czego można oczekiwac więcej?
Szablonów????


Faktycznie, niestety tak wyglada w dzisiejszych czasach "typowa"
prezentacja...
A czego oczekiwac wiecej ? Chociazby:
-mozliwosci instalacji na dysku uzytkownika
-aktualizowania danych przez internet
-3d

Nie atakuje tu MMB bo dawno go nieuzywalem i nie wiem co w tej chwili
oferuje.


Prezentację osobistą to można w Corel RAVE czy Adobe Live Motion
wyprodukować nawet na trialu....


Chyba prosciej i czesciej wystepuja "prezentacje" zrobione w Power Point'cie


Ale znam człowieka który żyje z prezentacji
w MMB i jego prace znacznie przewyższają produkcje konkurencji używającej
np. Directora.


Mozna gdzies to zobaczyc? (znowu nie jest moim zamiarem atakowanie ani MMB
ani autora - po prostu chetnie bym zobaczyl co obecnie moze wykrzesac
specjalista z MMB)


Moim zdaniem to nie jest kwestia konkretnego narzędzia tylko odpowiedniego
dobrania narzędzi do pomysłu.


Popieram, niestety zauwazylem ze w tej branzy czesciej sie dobiera pomysl do
umiejetnosci autora i narzedzia ktorym dysponuje.


Nic nie stoi na przeszkodzie by w MMB użyć
Flasha czy SVG.


W kolejnym poscie wspomniales ze mozna to zrobic przez osadzenie
przegladarki. Wiesz, to ze mozna tak zrobic, nie znaczy ze jest to na
szersza skale uzyteczne. Tak naprawde liczy sie to co oferuje "natywnie"
soft do prezentacji, poniewaz moim skromnym zdaniem nalezy za wszelka cene
unikac wymuszania na koncowym uzytkowniku instalowania dodatkowego softu - a
co jesli nie ma zainstalowanego flasha albo SVG? (jezeli bedzie musial cos
doinstalowac to w wielu przypadkach po prostu zrezygnuje z obejrzenia
prezentacji nawet jesli instalki beda na plycie). W przypadku Directora tak
jest np w wypadku Quicktime'a ktory bardzo scisle z nim wspolpracuje ale
musi byc zainstalowany na komputerze.

A tak przy okazji Flasha w prezentacjach...on sie do tego nie nadaje o ile
nie potrzebujemy duzej liczby animowanych wektorkow (kreskowka czy cos).
Flash jest fajny ale na stronach WWW (oczywiscie zakladam sensowne
wykorzystanie).


Najważniejszy jest człowiek który wykonuje daną prace i choćbyś dał mu nie
wiem jakie narzędzia to największym ograniczeniem zawsze będzie jego
wyobraźnia.


nie zapominaj o umiejetnosciach :)

Teraz pare slow na koniec. Osobiscie uwielbiam Directora i robie w nim
bardzo duzo tylko dla wlasnej przyjemnosci. Jednak Director ma swoje (duze)
wady (do przejscia, tylko trzeba odkryc jak) i dlatego zamiast go polecic to
proponuje sciagnac sobie triale Directora i MMB, wymyslic jakas prosta
prezentacje i sprobowac ja zrobic w jednym i drugim programie. Wybrac ten
program w ktorym sie wygodniej pracuje. A po skonczeniu pierwszej tej
docelowej prezentacji kiedy ma juz sie pewne rozeznanie w tym czego tak
naprawde sie oczekuje od programu tego typu, zrobic jeszcze raz porownanie
tym razem zwracajac przede wszystkim uwage na mozliwosci obu programow i
zastanowic ktore z tych mozliwosci beda nam potrzebne w przyszlosci. I
dopiero wtedy wykonac wyboru aplikacji.

I nie wierzyc w preferencje uzytkownikow bo kazdy zachwala to w czym jest
lepszy :) Dlatego jesli myslisz powaznie o prezentacjach to proponuje Google
lub zapoznac sie z tymi linkami (informacje moga byc troszke przestarzale)
http://www.faqs.org/faqs/multimedia/authoring-systems/
http://www.huntfor.com/multimedia/software/authoring.htm

Dodatkowo z takich programow ktore zwrocily moja uwage to:
Magenta II
Alambik (oparty na jezyku skryptowym, brak WYSWIG)
Skunklabs Liquid Media

A od wczoraj bawie sie Runtime Revolution - bardzo ciekawe srodowisko, ktore
jednak bardziej sluzy do robienia aplikacji niz prezentacji-ale wroze mu
duza przyszlosc :)

Pozdrawiam
Szymon Tarocinski





Temat: Slajdy z komputera
Postaram sie i ze swojej strony rzucić kilka myśli. Ale teraz nie chcę się wypowiadać jako twórca "Ceremonii", lecz jako inżynier / człowiek trochę interesujący sie techniką

Czy są gdzieś fotki tego kościoła, o którym obecnie trwa dyskusja? No bo trudno sobie wyobrazić sytuację, może wspólnymi siłami dałoby się znaleźć rozwiązanie miejsca umieszczenia rzutnika....
Przeglądałem jakiś czas temu ofertę producentów rzutników i akcesoriów. Wybór jest ogromny. Po pierwsze są ekrany do projekcji z przodu i tylnej, więc już można myśleć o umieszczeniu rzutnika albo gdzies w prezbiterium, albo gdzieś od strony wiernych. Czy rzutnik musi być przy ścianie? Nieeee... są przecież podstawy montowane do podłogi, sufitu (choć to raczej odpada), przenośne... cały wachlarz.
Standardowe projektory multimedialne z tego co widziałem mogą znajdowac się max do 12 m od ekranu. Czy można w nich wymienić obiektyw na aż tak wąski, zeby pociągnął z 30m? No o czymś takim nie słyszałem więc sie nie wypowiem.

A teraz z moje myśli w temacie porównania ekranów LED z rzutnikami multimedialnymi. Jeśli ten system tablicowy kosztuje 15000 zł to jest to dla mnie szok. W tej cenie można kupić: w miarę porządny rzutnik multimedialny 2000 - 2500 lumenów: 3-4 tys. zł, laptop około 3.5 tys. zł, profesjonalny ekran przynajmniej 2x1.5m od 2.5 tys. zł, nadanik radiowy sygnału video do 100m - 350zł no i kilkaset zł na oprogramowanie. Czyli za 10 - 11 tys. zł otrzymujemy "wypasiony" system z rzutnikiem multimedialnym. System o niebo bardziej uniwersalny.

Padło już tu wcześniej stwierdzenie że kolorystyka i tło slajdów, typ czcionki powinno być dostosowane do warunków danej świątyni. W nowej świątyni powinny być to czcionki "nowoczesne", jak arial + żywe kolory.... w zabytkowych kościołach lepiej zastosować stonowane kolory i bardziej eleganckie czcionki, jak np. Times New Roman... Ten warunek spełni tylko rzutnik multimedialny.

Nie trzeba wspominać że system z rzutnikiem można wykorzystać do wyświetlania np. zdjęć przywiezionych przez misjonarza, ilustrujących jego kazanie, podczas rekolekcji... Myślę, że powoli tworzy się pokolenie księży oswojonych z techniką którzy gdyby mieli taki system do dyspozycji potrafili by sobie stworzyć np. prezentację w PowerPoincie ilustrującą ich kazanie i przez to myślę, że więcej ludzi by z uwagą ich słuchało, przede wszystkich tych którzy są wzrokowcami. Bywam dosyć często na różnych konferencjach i targach, i wykorzystanie rzutników multimedialnych do obrazowania słów jest juz standardem. Wiem że w kościele to póki co jeszcze śpiewka przyszłości, ale wydaje mi się że technika prze do przodu i w całkiem niedalekiej przyszłości doczekamy komputera w kościele
Jak wiadomo PowerPointa nie trzeba kupować, do tych celów wystarczy z powodzeniem odpowiednik z Open Office...

Nie ma też żadnych przeszkód by urządzić w kościele np. pokaz filmu religijnego. Pamiętam że jakieś kilkanaście lat temu w moim kościele wyświetlano film o życiu Jezusa, ale nie wiem jakim sprzętem wtedy dysponowali

Komputer wykorzystywany do wyświetlania na rzutniku nie musi być przeznaczony tylko do tych celów! Przecież można go wykorzystywać do wszystkiego tego co robi się na każdym kompie. Można na nim prowadzić księgi parafialne (z tego co wiem to już w wieeeelu parafiach do tego się wykorzystuje), działalność gospodarczą parafii, używać do internetu itd. itp. Komputer sterujący tej tablicy jest urządzeniem dedykowanym do jednego zastowowania...

Szukając zalet tego systemu tablicowego... żeby nie być tylko na "nie"... hmm... pomyślmy... Na pewno zaletą jest to, ze diody LED mają długą żywotność, praktycznie długie lata mogą świecić bez wymiany. Żarówka projektora ma zywot około 2 - 3 tys. godzin. Można policzyć, że jeśli projektor miałby być używany np. tylko w niedziele i świeta, kiedy w kościele jest najwięcej ludzi, no to powiedzmy 100 razy w roku po 5 godzin (tak strzelam), to mamy wymianę żarówki co 4 - 6 lat. Jak dla mnie da się przeżyć... Wiadomo - codzienne używanie żarówki skóciło by jej żywot do roku - dwóch...

Być może te ekrany LEDowe są bardziej odporne na ostre światło, choć jeśli słońce padnie bezpośrednio na taki ekran czy ten od rzutnika, to naprawdę potrzeba mocy powyżej 2500 lumenów by dało się coś zobaczyć. Dlatego najważniejsze jest mądre umieszczenie ekranu...
Gdzieś w pracy mam linka do angielskiej strony opisującej zasady doboru rzutnika do warunków danej świątyni, postaram się go jutro tu wrzucić.

Oj, ale się rozpisałem... pewnie mało kto przebrnie przez te moje dywagacje / wywody. W każdym razie absolutnie proszę nie traktować tego jak jakiejś wykładni, to moje luźne myśli spisane na gorąco

Michał

[ Dodano: 2006-09-27, 20:55 ]



Temat: Office 2003

Program Office 2003 - następca Microsoft Office XP - jest podstawą pakietu Office System. Dzięki możliwości połączenia z odpowiednimi osobami, informacjami i procedurami biznesowymi za pomocą takich innowacji jak integracja z technologiami Microsoft przy współpracy w sieci intranet, Information Rights Management, oraz obsługa języka Extensible Markup Language (XML), program Office 2003 pozwala na łatwiejsze podjęcie skutecznych działań oraz uzyskanie lepszych rezultatów. Inne usprawnienia to m.in.: Zintegrowanie z produktami Microsoft SharePoint™ i technologiami "v2.0" pozwala zespołom na szybszą i bardziej elastyczną współpracę, a także zwiększa możliwości udziału w coraz bardziej wymagającym środowisku biznesowym. Obsługa XML w Microsoft Office Word 2003, Microsoft Office Excel 2003 oraz Microsoft Office Access 2003 zapewnia elementy, które przedsiębiorstwa mogą wykorzystywać do tworzenia rozwiązań pozwalających poszczególnym osobom na zwiększenie możliwości przewidywania, zarządzania i reagowania na zmiany w przedsiębiorstwie i na rynku. Wsparcie dla Information Rights Management oznacza, że przedsiębiorstwa mogą zabezpieczać swoje informacje przed niewłaściwym lub złym wykorzystaniem. Microsoft Office OutlookŽ 2003 Outlook 2003 - program pakietu Microsoft Office do zarządzania osobistymi informacjami i do komunikacji. Outlook 2003 zapewnia ujednolicone miejsce do zarządzania e-mailami, kalendarzami, kontaktami i innymi informacjami osobistymi i zespołu. Kluczowe usprawnienia w Outlook 2003 - takie jak nowy tryb pamięci podręcznej, automatyczne grupowanie wiadomości, załatwianie zbędnych, reklamowych e-maili (tzw. junk mail), a także udoskonalony widok odczytu - w zdecydowany sposób polepszają sposób w jaki organizujesz i zarządzasz informacjami oraz zwiększają wydajność użytkownika. Microsoft Office Word 2003 Word 2003 - edytor tekstu pakietu Microsoft Office. W odpowiedzi na doniesienia od klientów Word 2003 oferuje nowe funkcje w celu łatwiejszego tworzenia, dzielenia i odczytu dokumentów. Funkcje znajdź i zamień zostały udoskonalone tak, aby wziąć pod uwagę liczne sposoby na namierzanie zmian i uwzględnianie komentarzy. Word 2003 obsługuje również język XML (Extensible Markup Language) jako format pliku i służy jako w pełni funkcjonalny edytor XML. Ponadto możesz stosować Word 2003 do zachowania i otwierania plików XML w celu zintegrowania z kluczowymi danymi w przedsiębiorstwie. Microsoft Office Excel 2003 Excel 2003, czyli arkusz kalkulacyjny pakietu Microsoft Office, obejmuje obsługę języka XML oraz nowych funkcji, co pozwala na łatwiejszą analizę i przekazywanie informacji. Możesz zdefiniować część arkuszu kalkulacyjnego jako listę i eksportować go na stronę WWW Microsoft WindowsŽ SharePoint Server. Tagi inteligentne w Excel 2003 są bardziej elastyczne niż w Office XP, a usprawnienia w funkcjach statystyki pozwalają na lepsze analizowanie informacji. Microsoft Office PowerPointŽ 2003 PowerPoint 2003 - program do prezentacji grafiki pakietu Microsoft Office umozliwia dokonywania prezentacji osobiście lub w trybie online. Wraz z udoskonaleniami w interfejsie użytkownika i obsługą tagów inteligentnych, PowerPoint 2003 pozwala na łatwiejsze tworzenie i oglądanie prezentacji. Obsługa multimedialna w PowerPoint 2003 również została udoskonalona. Możesz z łatwością zapisać pliki PowerPoint 2003 na płycie CD, a integracja z Microsoft Windows MediaŽ Player pozwala na odtwarzanie strumieniowe audio i video w trakcie pokazu slajdów. Microsoft Office Access 2003 Access 2003, czyli program pakietu Microsoft Office do zarządzania bazą danych oferuje jeszcze łatwiejsze użytkowanie i rozszerzone możliwości importowania, eksportowania i pracy z plikami danych XML. Praca w programie Access 2003 stała się łatwiejsza, ponieważ najczęstsze błędy są rozpoznawane i oznaczane, a następnie zostają Tobie przedstawione możliwości ich poprawienia. Nowa funkcja pozwala również programistom baz danych zidentyfikować za nich zależne obiekty...



Temat: Frankofonia 2006
Zapraszam wszystkich na obchody Dni Kultury Francuskiej - Frakofonia 2006
(20-30 marzec 2006)

Niestety wiele rzeczy jest w języku francuskim albo dotyczy studentów filologii, ale myślę że i tak osoby nie związane z tematem mogą znależc coś dla siebie...

Oto plan:

20.03.2006

17h00

Premiera spektaklu „Un air de famille” Agnès Jaoui i Jean-Pierre Bacri
w wykonaniu grupy teatralnej studentów Filologii Romańskiej
(KLUB KIEPURY w Sosnowcu)
sztuka jest w języku francukim

21.03.2006

Instytut Filologii Romańskiej ( sala 126)

13h Konferencja na temat roli języka francuskiego w świecie.
Osoby reprezentujące ambasady: Francji- Pan Michaël Morosini , Belgii –Pan Daniel Menschaert oraz znawca i specjalista w dziedzinie Kanady- prof. UŚ dr hab. Krzysztof Jarosz - przedstawią krótkie wystąpienia (ok. 15 min.) na temat Frankofonii (Ambasada Francji) oraz roli języka francuskiego i problemów frankofonów w Belgii i Kanadzie.

▪ Wystawa foto- Kraje frankofońskie

▪ Degustacja francuskich specjałów

23.03.2006

19h00

Wieczór z muzyką francuską „Zique franco” w Piwnicy Pod Spodem (Sosnowiec)

25.03.2006

II konferencja literaturoznawcza pt. „Metamorfozy postaci literackiej”
(Instytut Filologii Romańskiej, sala 406)

29.03.2006

Instytut Filologii Romańskiej w Sosnowcu (sala 126)

DZIEN ALZACJI : prezentacja regionu Alzacji

▪ Poznać lepiej Alzację - stanowiska informacyjne ( we współpracy z
„Bureau de coopération Bas-Rhin – Silésie” )

* mini-konkurs „Poznać lepiej Alzację” na stanowiskach
(pisemny quiz do wypełnienia )

▪ Degustacja tradycyjnych potraw podczas całego dnia

▪ 12h Prezentacja filmów o Alzacji.

▪ 13h Spotkanie z przedstawicielami regionu Alzacji :
Nicolas Wurm : Strasbourg – miasto inne niż wszystkie w sercu Alzacji
Jean-Claude Hauptmann : Alzacki – między językiem, a gwarą
Anna Lewczuk : Przedstawienie regionu Alzacji i współpracy Bas-Rhin ze Śląskiem

▪ 14h Konkurs kulinarny: najlepszy deser francuski
Prezentacja przez drużyny 3 osobowe studentów francuskiego
wypieku przed jury (degustacja i opis przygotowania)

▪ 14h30 Prezentacja multimedialna dr Andrzeja Rabsztyna:
„Ślady Alzacji w literaturze”

▪ 15h15 Krótki spektakl przedstawiający legendę alzacką : « Dlaczego
bocian jest symbolem Alzacji ? »

▪ 15h30 Wręczenie nagród w 3 konkursach

* Konkurs « Regiony Francji »
Trzyosobowe grupy uczniów szkół średnich przygotują prezentacje regionów Francji w programie PowerPoint (każda grupa inny region). Podczas obchodów dni frankofonii – ogłoszenie wyników i rozdanie nagród
* Konkurs kulinarny
* Mini- konkurs „Poznaj lepiej Alzację”

▪ 17h30 – Obiad dla zaproszonych gości

30.03.2006

18h00

Spektakl teatralny «Un air de famille » Agnès Jaoui i Jean-Pierre Bacri w
wykonaniu studentów. Teatr KOREZ (Katowice)

Dodatkowo : (z udziałem Koła Naukowego Assososno)

- 17.03 Noc kina francuskiego, 22h15 (KINO ŚWIATOWID, Katowice) /16zł/
• "W rytmie serca" - reż. Jacques Audiard (2005)
• "Prawdziwy mężczyzna" - reż. Arnaud Larrieu i Jean-Marie Larrieu (2003)
• "Hieny" - reż. Djibril Diop Mambéty (1992)
Poczęstunek przysmakami francuskimi
- 21.03 Spektal kabaretowo-teatralny BORIS i BOBBY, 19h00
(Teatr Korez, Katowice)
- 24.03 Spotkanie z pisarzem belgijskim THOMASEM GUNZIGEM, 9h00
(Instytut Filolgiii Romańśkiej)
- 24.03 Koncert zespołu Fun Carmen, 20h00 /10zł/
(Kinoteatr Rialto, Katowice)
- 25.03 "Sortie de scene"- spektakl teatralny grupy studentów UJ, 17h00
(Klub Kiepury, Sosnowiec)



Temat: Jak oceniacie Projekt Stuts?





Czesc

| HTML do mulimediów? Jak siê go wykorzystuje do mulimediów?
| Np osadzaj±c applety w dokumentach i wywietlajaæ animacje?
| Przecie¿ te wszytkie plug-iny to nie HTML.....
Ejze, ejze a dhtml?
I chyba kazdy przyzna ze to wlasciwy ruch, tylko w nie wlasciwa strone
:)))))))))))))))))))))))))))


A wiesz czy się rózni HTML od DHTML. I czy uważasz, że DHTML to nadal jest
HTML.
Bo IMHO to jest konglomertat róznych technologi. W sczególności JavaScript i
HTML.
Ale DHTML nie jest innym HTML to poprostu temin marketingowy. A HTML jest
taki jaki był..
czyli słuzy do tworzenia statycznych dokumentów talk jak: PDF, czy dokumenty
Worda.


IMHO^1 najczestszym zastosowaniem html'a sa:
1. Aplikacje (uslugi) przez www: sklepy internetowe( B2C, B2B -sorry za
uproszczenie ;) ),
roznej masci systemy ewidencyjne (to jest dla mnie fenomen, bo tak
przegladarka to w sumie bardzo uboga platforma w porównaniu do dowolnego

nia, powie mi ktos dla czego ? :) ), uslugi w stylu poczta przez www,
rozproszony PIM (a la "my yahoo") etc.
-No i tu sprawa wsparcia tych potrzeb przez html jest mizerna.
Ilosc kontrolek dostepna w form jest zalosna, zdolnosc ich kastomalizacji
znikoma, mozliwosc oprogramowania przez JS BARDZO ograniczona...
Przez to niektórym 'cienki klient' kojarzy sie z 'cienkim Bolkiem'
:))))))))))))))))))))

2. Prezentacje (co tu ukrywac) multimedialne czyli te wszystkie wizytówki
internetowe (jak je zwa ... no ... mam: witryny internetowe)
:))))))))))))))
A z takimi witrynami (chocby sklepowymi) sprawa jest prosta: ma sie
"swicic",
grac i buczec,  z tym html'e to wychodzi to delikatnie rzecz ujmujac
niemrawo.
Sprawe prowizorycznie ratuje flash, ale tego trudno zainstalowac na WebTV,
palmtopach etc.
Najnizszym poziomem funkcjonalnym do zaakceptowania (przynajmniej przeze
mnie)  sa standardy wylansowane przez wspomnianego flash'a czy M$
PowerPoint'a, a dhtml tak wysoko nie podskoczy...
:)


A jak myślisz dlaczego powstał WAP?  Przeciezz wymyślano go niedawno i było
już wiele
doświadczceń z podobnymi technologiami?
I co poprawiono w stosunku do HTML ( hint SGML -XML)

A  co do Flasha i Power Point (w mniejszym stopniu): to, są właśnie
technologie komplementarne do HTML'a.
Po prostu HTML, to nie jest i nie będzie wytrych do wszytkiego.
A nawet taki mały jak jest teraz .. sprawia wielkie problemy implementacyjne
twórcą
przeglądarek internetowych. Co oczywiście nie zanczy, że HTML nie moża
poprawić.
Można i to się robi. Tyle, że po mału i za zgodą wielu różnych stron.
Tak np: po co w HTML jest tag <applet?
Przecież to była bzdura wstawiona tam pośpiesznie i bez wielkiego sensu..
Więc lepiej pomału i nie kierować się modą. Np Microsoftowi Applety się już
odwidziały.


3. Zgodnie z zasada najlepsze na koniec:
dokumenty hypertextowe czyli eBook'i, help'y, etc.
Napisze krótko, ale (mam nadzieje) tresciwie: choc tagi html'owe sa z
natury
hierarchiczne to niestety html nie umozliwia stworzenia dokumentów o
strukturze hierarchicznej.


Co przez to rozumiesz? I jak się do tego ma DOM i XHTML?


Jak obserwuje te ruch w W3C, to coraz czesciej marzy mi sie rycerz w zbroi
który przyjedzie na czarnym koniu i przegoni to towarzystwo (które potrafi
chyba tylko dzielic wlos na 4ry czy liczyc diably na czubku szpilki -tak
swoja droga chyba w kazdej epoce bylo ich pelno :) ) i zatrudni
profesjonalistów (tak jak Adobe).
Tak sobie mysle ze ci od html'a mieli by duzo mniej roboty od tych z Adobe
:)


Akurat W3C robi dobrą robotę. Tam się spotykają ludzie z różnych obozów.
Eksperci wydelegowani przez różne firmy aby reprezentować ich interesy i
wizje.
To tak jaby parlament, który stanowi prawo. Są różne wizje.. i cała ta
polityka.
I tak np. Microsoftowi i IBM b. zależało aby przyjąć specyfikację XML
Schema;
Ale na skutek opozycji innych firm trwało to tak ze 2 lata i zrobiono wiele
poprawek.
A np. Microsoft pracował nad . NET i bez Web Services (opartych na XML
Schema) to by nie była ta sama platforma.

Np. bez standaryzacji Java wyglądała by dziś podobnie jak C++.
A aż strach pomyśleć gdzie był by Internet, który jest np. oparty na
dziwnych protokołach, gdyby nie te dziwactwa: HTML, HTTP, TCP/IP.
Życie pokazuję, że to co proste często wygrywa.. jak np. HTML, który zaczął
być używany
dzięki jego prostocie.. a potem dopiero stał się standardem.

Wydaje mi się, że często orzekasz tak jak turysta, który właśnie przyjechał
do Anglii;
"Ale ten lewostronny ruch i ichni system miar i wag jest bez sensu!".

Pomieszkaj trochę więcej...

mm





Temat: Ciekawostki, Wiadomości
ZUS wyda miliony na Vistę
05.03.2007
leffty



20.000 licencji na Microsoft Office 2003 PL Standard, 5.000 licencji na Microsoft Office 2003 PL Professional, 25.000 licencji na "uaktualnianie systemu operacyjnego Microsoft Windows, do wersji najbardziej aktualnej" - ZUS zmienia oprogramowanie.

Termin nadsyłania ofert minął 1 lutego bieżącego roku. Pod uwagę brani są dostawcy, którzy "wykonali lub wykonują w ciągu ostatnich 3 lat, przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia publicznego minimum jedną dostawę licencji na zintegrowany pakiet oprogramowania biurowego wraz z minimum jednoroczną opieką serwisową o wartości łącznej co najmniej 10 milionów złotych z podatkiem VAT".

ZUS daje też szansę pakietom biurowym innym niż MS Office, publikując wymagania dotyczące równoważności. Dla wersji Professional brzmią one:

- Zintegrowany pakiet oprogramowania biurowego, składający się z co najmniej edytora tekstu, arkusza kalkulacyjnego, programu do prowadzenia prezentacji, klienta poczty elektronicznej do serwera MS Exchange w wersji co najmniej 5.5 ,lokalnej bazy danych umożliwiających otwieranie, edycję i zapis dokumentów w formatach .doc Microsoft Word, .xls Microsoft Excel , .ppt Microsoft Power Point , .mdb Microsoft Access;

- Zintegrowany pakiet oprogramowania biurowego umożliwiający tworzenie, wykonywanie i edycję makr oraz aplikacji zapisanych w języku Visual Basic for Application w dokumentach .xls Microsoft Excel, .doc Microsoft Word, .mdb Microsoft Access;

- Elementy pakietu oprogramowania biurowego muszą mieć wbudowany język programowania umożliwiający automatyzację pracy z dokumentami, a w szczególności:

a) Sterowanie przebiegiem programu w tym tworzenie konstrukcji warunkowych i pętli;
b) Przekazywanie parametrów z i do innych aplikacji oraz programów wchodzących w skład pakietu
c) Obsługę błędów (składniowych, kompilacji, logicznych i wykonania), również możliwość implementacji własnego mechanizmu obsługi błędów i wyjątków.

- Pakiet biurowy posiadający aplikację do tworzenia i obsługi relacyjnych baz danych obsługującą formaty danych, takie jak Extensible Markup Language (XML), OLE, Open Database Connectivity (ODBC), oraz umożliwiający przyłączanie tabel z arkuszy kalkulacyjnych w formacie .xls Microsoft Excel, baz danych w formacie .mdb Microsoft Access , źródeł danych ODBC, oraz baz danych Microsoft SQL Server w wersji 7.0 i późniejszych;

- Wszystkie elementy pakietu biurowego muszą być w wersji polskiej i obsługiwać pisownię języka polskiego;

- Aplikacja bazodanowa musi umożliwiać tworzenie tzw. runtime'ów, czyli środowisk uruchomieniowych użytkownika (z formularzami, raportami itd.) niewymagającymi instalacji całego pakietu aplikacji na komputerze użytkownika;

- Aplikacja pocztowa będąca częścią pakietu musi mieć możliwość współpracy z serwerem pocztowym MS Exchange Server w wersji 5.5 i późniejszych w zakresie następujących usług:

a) Obsługa kalendarza w wersji sieciowej;
b) Prowadzenie ewidencji zadań z możliwością ich delegowania do innych użytkowników pracujących z oferowanym oprogramowaniem a także z już istniejącym w Zakładzie oprogramowaniem MS Outlook 97 i MS Outlook 2003;
c) Możliwość zapraszania na spotkania w trybie bezpośredniego wyboru z Globalnej Księgi Adresowej serwera MS Exchange w wersji co najmniej 5.5;
d) Możliwość potwierdzania spotkań i odzwierciedlanie potwierdzeń w zapisach kalendarza.

W dokumentacji przetargu można także znaleźć wymogi równoważności dla pakietu biurowego MS Office 2003 PL Standard.

"Wraz z uzyskaniem ww. licencji na użycie 25.000 sztuk oprogramowania biurowego Microsoft Office 2003 PL lub równoważnego, Wykonawca dostarczy 100 kompletów nośników z wersją instalacyjną Professional oraz 300 kompletów nośników oprogramowania w wersji Standard, lub równoważnych, wraz z kompletem kluczy aktywacyjnych. Zamawiający nabywa prawo do użytkowania oprogramowania z dniem zawarcia umowy" - czytamy w dokumentacji.

ZUS wymaga także kompleksowego wsparcia technicznego dla zakupionego oprogramowania:

- Dostęp do usług pomocy technicznej świadczonych przez Internet przez producenta oprogramowania;

- Dostęp do moderowanych grup dyskusyjnych oraz subskrypcja (CD i DVD) z materiałami dotyczącymi porad technicznych;

- Dostęp do interaktywnych kursów wykorzystujących pokazy multimedialne, animacje i ćwiczenia sprawdzające;

- Karnety szkoleniowe na autoryzowane szkolenia na min 160 dni szkoleniowych na wybrane szkolenia w autoryzowanych przez producenta oprogramowania centrach szkoleniowych;

- Narzędzie dla administratorów pozwalające na tworzenie własnych rozwiązań automatyzujących wdrażanie i aktualizację systemów operacyjnych na stacjach roboczych.

Normalnie śmiech na co komu VISTA (z integrowane oprg.) w ZUSIE to tylko na robi Chaosu
znów bendą musieli się szkolić z nowym systemem (przyzwyczjać)....
"leffty"
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • chadowy.opx.pl



  • Strona 2 z 2 • Wyszukiwarka znalazła 117 wypowiedzi • 1, 2